10 yaşındaki Mehmet Ezer başından yaralandı

10 yaşındaki Mehmet Ezer başından yaralandı
10 yaşındaki Mehmet Ezer başından yaralandı
BDP'nin Silvan mitingine polis müdahale etti. Müdahale sırasında 10 yaşındaki Mehmet Ezer başından gaz kapsülüyle vuruldu.

Diyarbakır Silvan'da BDP 'nin düzenlediği mitingin ardından polisin müdahalesi sonucu başına aldığı gaz bombası kapsülü ile ağır yaralanan 10 yaşındaki M.E.’nin kafatasının yarıldığı ve beyninde ciddi hasar olduğu belirtildi. Durumu ağır olan M.E., Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde beyin cerrahı bulunmadığı gerekçesiyle başka hastaneye sevk edilecek.

BDP tarafından Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde gerçekleştirilen mitingin ardından polisin kitleye müdahale etmesi ile başına aldığı gaz bombası kapsülü ile ağır yaralanan 10 yaşındaki M.E., ilk müdahalenin ardından Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne getirildi. Acil servise alınan küçük çocuk , hastanede beyin cerrahi ünitesinde yoğunluk olduğundan kaynaklı Urfa yolu üzerinde bulunan Memorial Hastanesi'ne sevk edileceği belirtildi.

Acil serviste yapılan ilk müdahalenin ardından açıklama yapan beyin cerrahı doktor, çocuğun hayati tehlikesinin bulunduğu belirterek, M.E.’nin sağ kulağının arkasına gaz kapsülünün isabet etmesi sonucu yarıldığını ve kafatasının mikrop ve hava aldığını ifade etti. Hava ve mikrobun çocuğun beyninde basınç oluşturmasından kaynaklı ameliyata alınamadığını belirtildi.

M.E., hastanenin acil servisinde bekletilirken, M.E.’nin ailesi, BDP Diyarbakır Büyükşehir BelediyeBaşkan adayı Gültan Kışanak, BDP'li yöneticiler ile çok sayıda yurttaş ise hastane önünde bekliyor.  (Evrensel)