10 YTL'lik reflektör uğruna sekiz ölüm

Piyasada en fazla 10 YTL'ye satılan reflektörden ve ışıktan yoksun traktör nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında sekiz kişi öldü.

BATMAN - Piyasada en fazla 10 YTL'ye satılan reflektörden ve ışıktan yoksun traktör nedeniyle meydana gelen zincirleme trafik kazasında sekiz kişi öldü. Üçü ağır 17 kişi yaralandı. Kaza önceki gün Siirt'in Kurtalan ilçesi Yoldurağı mevkiini kana buladı.
Hüsamettin İlter'in kullandığı traktöre, arkadan gelen Rahmi Yaman ve Rıdvan Sancar'ın kullandığı minibüslerin çarpması sonucu ölenler Mehmet Şerif Acar, Mualla Acar, Naci Özcan, Ayşe Özcan, Abdullah Özcan, Ali Vefa Özcan, Rahmi Yaman ve Mehmet Kurt. Vali Necati Şenkaya, "Eğer traktörün reflektör ve ışıkları olsaydı, bu kadar büyük bir kaza yaşanmayacaktı. Küçük hatalar, büyük kazalara neden oluyor" dedi.
48 kazada 56 kişi öldü, 78 kişi yaralandı
Türkiye genelinde geçen hafta meydana gelen 48 ölümlü trafik kazasında 56 kişi öldü, 78 kişi de yaralandı. Polis sorumluluk bölgesindeki asayiş olaylarındaysa 33 kişi öldü, 40 kişi yaralandı. (dha, Radikal)