100 bin İzmirli 'Andımız'ı okudu

100 bin İzmirli 'Andımız'ı okudu
100 bin İzmirli 'Andımız'ı okudu
İzmir'de Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu'nun yaptığı çağrı üzerine Gündoğdu Meydanı'nda toplanan yaklaşık 100 bin İzmirli, hep birlikte, okullardan kaldırılan 'Andımız'ı okudu.

İZMİR - İzmir Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu bir süre önce Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, 29 Ekim Salı günü için, “1 Milyon İzmirli Andımız’ı Okumaya Çağırıyoruz” sloganıyla yaptığı çağrı geniş yankı buldu.

Çağrı üzerine Cumhuriyet Halk Partisi ve İşçi Partisi ile Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de destek verdiği yaklaşık 100 bin kişi saat 16.00’da Gündoğdu Meydanı’nda toplandı. Meydandakilere denizden de yatlar ve balıkçı tekneleriyle de destek verenler oldu.

Gündoğdu Meydanı ile çevredeki sokakları dolduran topluluk, “Cumhuriyetin Yılmaz Bekçileriyiz" yazılı büyük bir pankart açıp,Hükümet istifa”, “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz" sloganları attı. Yaşanan izdiham nedeniyle baygınlık geçirenler oldu, ambulanslar ilerlemekte zorlandı. Topluluk planlanan saat olan 17.30’dan yaklaşık 45 dakika önce, okullardan kaldırılan Andımız’ı hep birlikte okudu. Alandakiler daha sonra 10'uncu Yıl Marşı ve İzmir Marşı’nı da okudu.

Kalabalık nedeniyle Gündoğdu meydanı bölgesinde cep telefonlarıyla uzun süre görüşme yapılamadı.


  http://www.radikal.com.tr/115801011580108

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  andımız birilerinin zoruna gitmiş - gemerekli

  Türküm... Sıkıntı yok değil mi ?

  IZMIR VE ANDIMIZ ! - palenke

  Yillarca Okullarda Andimizi okuduk ve geldigimiz yere ve halimize bakin icler acisi degilmi ? AKP'nin yaptigi tek ise yarar acilim Andimizi kaldirmak oldu,Cocuklarimiza Beyin Masturbasyonu yaptirmaya yillarca hic utanmadik.Izmirlileri bu ilkel Andi okuduklari icin kiniyorum.

  Ilginc demokrasi anlayisi - nemzetkozi

  Elbette sorgulanmali bu anlayis. tc'de 5 bin faili mechul varken, Kürdistanda Vietnamdan daha kirli bir savas yurutulmusken, turk ucaklari ile katledilen Roboskililerin daha kani kurumamisken, her gun Rojavada turk devletinin destekledigi cihadist teroristler Kürdleri katlediyorken sozde kendini demokrat hatta solcu degerlendiren izmirlilerden bir demokrat gosteri duymamisken. halklari inkar eden ozunde Kurde hakaretten baska bir anlam tasimayan andimiz izmirlileri sokaga dokuyor(!) demokrasi anlayisiniz Kurde karsi milliyetci kesikmek mi ey demokrat bilinen izmir! sizden ne demokrat ne de solcu olunur olsa olsa isci partili olunur... onun da kime ve neye hizmet ettigi malum..

  akil tutulmasi yasiyorlar herhal.... - alan kubilay

  nasil And gibi ilkel bir uygulamanin arkasindan böylesi bir yas tutulabilir ve böyle gereksiz bir duygusal toplu bir patlama yaratilabilinir.

  Bu mu izmir???? - karacadaglı

  izmiri tanıdıkça mhp ye razı mı olayım birileri açıklasın

  Çok acı çok - Dekadan

  Nasıl kafalar yaşıyoruz şu Türkiye'de , ne zaman Akp bir şeyi kaldırmış yada engellemişse bizim kemalistler anında karşı atağa geçip o kaldırılan yada engellenilen şeyi yapıveriyor. Muhalefetin kendisi bu kafaların ve Chp'nin eliyle ne yazık ki bu hale geliverdi... Elbette muhalefetin kendisi olmadığı için Akp bu kadar güçlenmiştir. Bu kafalardan bir şey çıkmayacağını bildikleri için rahatlar ...

  SOZDE MILLIYETCILER - Equalizer001

  Andimizi okuyan bu yuzbin kisiye: 'Varliklarini Turk varligina aramagan eden cesur insanlar, Turk Ulusunu tehdit eden PKK ile savasmak icin Kandil dagina gidecek gonullu savasci ariyoruz. Daga gonullu olarak gitmek isteyenler Cumhuriyet kutlamamizdan sonra valilik binasina gelsinler' deseydiniz, Valilik binasina kac kisi gelirdi? "Lafa gelince fena esersiniz, icraata gelincede pamuk şekersiniz" __ Anonim