100 kızın yüzünde çiçek açtı

'Baba Beni Okula Gönder Kampanyası' sayesinde Trabzonlu 100 kız çocuğu eğitimine kesintisiz devam edecek. Kampanyaya destek veren kurumlardan Metro Grup, kız öğrenciler 8. sınıfı bitirinceye kadar 340 YTL burs verecek.

TRABZON - 'Baba Beni Okula Gönder Kampanyası' sayesinde Trabzonlu 100 kız çocuğu eğitimine kesintisiz devam edecek. Kampanyaya destek veren kurumlardan Metro Grup, kız öğrenciler 8. sınıfı bitirinceye kadar 340 YTL burs verecek. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) de öğrencileri lise ve üniversite döneminde destekleyecek.
Kız öğrenciler için dün Trabzon Kanuni Anadolu Lisesi'nde tören düzenlendi. Kentin dört bir yanından bir araya gelen 6. sınıf öğrencisi 100 kız öğrenciye seslenen ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr.
Türkan Saylan, "Zekânızın götürdüğü yere kadar gitmeye mecbursunuz" dedi. Bu yıl içinde destek verdiği öğrenci sayısını 1015'e çıkaran Metro Grup Türkiye temsilcisi Nurdan Tümbek'se "Dünyada işlerin yüzde 66'sını yapan kadınlar gelirin sadece yüzde 10'nu alabiliyor. Kız çocuklarının mutlaka okuması gerek" diye konuştu.