'100 Yıllık Okullar Spor Şöleni' başladı

İSTANBUL- İstanbul’un 100 yıllık okulları,  Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları’nda buluştu. Kentteki 26 tarihi okul dört gün boyunca futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve tenis olmak üzere beş spor dalında birbirleriyle yarışacak.  
123 yıllık bir geçmişe sahip Işık Okulları’nın yedi yıl önce başlattığı ‘100 Yıllık Okullar Spor Şöleni’ önceki gün başladı. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Nurkan, Feyziye Mektepleri Vakıf Genel Müdürü Turgut Binzet’in de katıldığı  açılışta, FMV Işık Okulları öğrencileri dans gösterisi yaparkan, Karizma Basketbol grubu da şov yaptı. Galatasaray Lisesi’nden Çapa Anadolu Öğretmen Lesisi’ne, İtalyan Lisesi’nden Sultanahmet Ticaret Meslek Lisesi’ne kadar 26 okulun katıldığı şölende ödüllerde verildi. Katılımcı okulların öğrencileri arasında yapılan ankette ‘Yüzde 100 Futbol’ programıyla Güntekin Onay ve Rıdvan Dilmen’e en sevilen spor programı ödülü verildi. Işık Okulları mezunu olan Güntekin Onay ödülünü FMV Genel Müdürü Dr. Turgut Binzet’in elinden aldı. Spor şöleni cuma günü son bulacak.
Şölende futbol, basketbol, voleybol, yüzme ve tenis olmak üzere beş dalda karşılaşmalar gerçekleştiriliyor. Şölen İstanbul’da 100 yılı aşkın bir süredir eğitim öğretime hizmet veren okulların öğretmen ve öğrencilerini, sporun barış, dostluk, kardeşlik ilkeleri doğrultusunda bir araya getirmeyi amaçlıyor. (Radikal)