'100'de 100 başarılı' beş şampiyon

Sınavda MF ve TM puan türlerinde birinciliği, 100 sorunun 100'ünü de doğru yanıtlayan beş aday paylaştı.
Her iki puan türünde de Bursa Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu'ndan Anıl Balkan...

İSTANBUL - Sınavda MF ve TM puan türlerinde birinciliği, 100 sorunun 100'ünü de doğru yanıtlayan beş aday paylaştı.
Her iki puan türünde de Bursa Özel Tunçsiper İlköğretim Okulu'ndan Anıl Balkan, İstanbul FMV Özel Işık İlköğretim Okulu'ndan Atakan Özel, Malatya Özel Rahime Batu İlköğretim Okulu'ndan Büşra Eroğlu, Bursa Özel Emine Örnek İlköğretim Okulu'ndan Ece İrem Arslan ve İstanbul Özel Merter Fatih İlköğretim Okulu'ndan Reyyan Ergüder birinci oldu.
İkinciliği altı adayın paylaştığı OKS'de, MF puan türünde dört, TM puan türünde de iki aday ikinci oldu. MF puan türünde, Eskişehir Özel Atayurt İlköğretim Okulu'ndan Oral Ersoy Dokumacı, Manisa Turgutlu Cumhuriyet İlköğretim Okulu'ndan Ahmet Karaduman, Kocaeli Özel Körfezim İlköğretim Okulu'ndan Arda Küçükgüven ve İzmir Özel Türk İlköğretim Okulu'ndan Murat Uzun, TM puan türünde ise Zonguldak Özel Zonguldak Ufuk İlköğretim Okulu'ndan Yiğit Yarımbaş ve İstanbul Piri Mehmet Paşa İlköğretim Okulu'ndan Doğan Yağız Küsmez ikinciliği paylaştı. Üçüncülüğü ise her iki puan türünde de Isparta Eğirdir Süleyman Demirel İlköğretim Okulu'ndan Esra Şimşek ve İstanbul Özel Avcılar Fatih İlköğretim Okulu'ndan Ömer Uludağ aldı. Özel Okullar Giriş Sınavı'nda Türkiye birincisi olan Onur Karyağmaz ise OKS'de Türkiye sıralamasında 2 bin 256'ncı oldu.
OKS birincileri dün gazeteciler karşısında şöyle konuştu:
95 yaptı sanıyormuş
Atakan Özel: Bunu beklemiyordum. 95 net yaptığımı biliyordum ama böyle bir sonuç için daha fazla yapmış olmam lazım. Yanlış hesaplamış olabilirim. Sınava hazırlanırken haftanın beş günü dershaneye gittim. Okul tam gün olduğu için hafta arası dinlenip hafta sonu çalışıyordum. Liseye Feyziye Mektepleri Vakfı (FMD) Işık Lisesi'nde FMV'de devam edeceğim. Üniversiteyi de ABD'de okumak istiyorum.
Reyyan Ergüder: İlk üçe girmeyi beklemiyordum, benim için sürpriz oldu. Bir yanlışım olduğu için bu sonucu beklemiyordum. Çok mutluyum. Birinci sınıftan beri düzenli olarak çalıştım. Aslında planlı biri değilim. Bu yıl ağırlıklı test çözdüm, pratik yaptım. Ailem de bana çok destek oldu. Liseye Fatih Koleji'nde devam edeceğim. Üniversitede tıp eğitimi almak istiyorum.
'Günde 1.5-2 saat çalıştım'
Ece İrem Arslan: Başarıda okul ve dershanenin iyi seçilmesi çok önemli. Ben başarıyı, her gün düzenli kitap okuyarak, bilgisayarımla çalışarak ve 1.5-2 saat ders çalışarak kazandım. Sürekli sinemaya gittim. Okulumuzda toplu başarı bekliyordum. Şans bana güldü. Galatasaray Lisesi'ne gitmek istiyorum. Bu okul olmazsa Emine Örnek'te eğitimimi sürdüreceğim. İdealim ise uluslararası ilişkiler okuyup, diplomat olmak.
Anıl Balkan: Sınava sistemli çalıştım. Sosyal aktivitelere zaman ayırdım. Dershaneye gittim. Dersi derste dinledim. Öğretmenlerin yorumlarına değer verdim. Kazanacağımı biliyordum ama bu başarıyı beklemiyordum. Galatasaray Lisesi'ne gitmek istiyorum. İdealim makine mühendisi olmak. Sonucu televizyondan öğrenince sevinçten ağladım.
Büşra Eroğlu: Düzenli bir çalışma yaptım. Ailem, okulunu ve dershanem bana her konuda çok yardımcı oldu. Böyle bir başarı beni çok sevindirdi.
(Radikal, dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7523787523780

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.