101 okul müdürüne Gezi soruşturması

101 okul müdürüne Gezi soruşturması
101 okul müdürüne Gezi soruşturması
Ankara'daki gezi gösterilerine öğrencilerin katılmasını teşvik etmek suçlamasıyla 101 okul yöneticisi hakkında soruşturma açıldı. 2 müdür görevden alınıp öğretmen yapılırken, 5 müdürün yeri değiştirildi

Ankara Valiliği, Gezi Parkı eylemlerine destek amaçlı Ankara’da düzenlenen gösterilere ilköğretim ve lise öğrencilerinin katılmasının ardından 101 okul yöneticisi hakkında idari soruşturma açılmasına izin verdi.

Hürriyet gazetesinden Fevzi Kızılkoyun’un haberine göre İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri tarafından yürütülen soruşturmada okul müdürleri ve yöneticilerin savunmaları alındı. Yöneticilerin, “Öğrencileri eyleme katılmaya teşvik ettikleri, göz yumdukları, izin verdikleri, eyleme katılan öğrenciler için yoklama almadıkları, eyleme katılmalarına rağmen okuldaymış gibi gösterdikleri” iddia edildi.

AİLELER ŞİKÂYETÇİ
Soruşma kapsamında 2 okul müdürü görevden alınarak öğretmen yapılırken, 5 okul yöneticisinin yerleri değiştirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, çok sayıda ailenin kendilerine okul yöneticileriyle ilgili şikayette bulunduğunu savunarak şöyle dedi:

“Aileler, ‘okulda olduğunu düşündüğümüz çocuklarımız eyleme katılıyor. Çocuklarımızın başına bir şey gelecek diye endişe duyuyoruz. Okullar öğrencilere izin vererek eyleme gönderiyor’ şikayetinde bulundu. Mail yoluyla, 147 hattı ya da doğrudan telefon yoluyla çok sayıda şikayet aldık. Bunun üzerine soruşturma açıldı. Öğrenciler, okul yöneticileri, aileler dinlendi ve öğrencileri eğitimden uzaklaştırarak eyleme gönderen okul yöneticileriyle ilgili gerekli işlemler yapıldı.”


  http://www.radikal.com.tr/115726811572682

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Cadı avı yapanlar - generalduncan

  Eninde sonunda tarih olurlar. İbretle bahsedilir. Sizler de öyle olacaksınız. Kendinizi çok akıllı sanmayın hükümet yetkilileri. Bakanlarınıza yaranmak için yaptıklarınız çürümüşlükler ibretle anlatılacak.

  Yakında - anaximenes

  sıra, "Gezi"deki kuşlara, böceklere, sokak köpeklerine gelir. Hatta biber gazını dağıtan ters esen rüzgarlara da.. Bahsi geçen okul müdürlerinin doğrudan öğrencileri gösterilere katılmaları için yönlendirmesi imkansızdır. Veli şikayetleri düzmecedir sevgili muhbir ülkemizde. Herkesi kendileri gibi eli sopalı, otobüslere "bindirilmiş kıtalar" sanıyorlar..