1071 Alparslan'la Malazgirt kutlaması!

1071 Alparslan'la Malazgirt kutlaması!
1071 Alparslan'la Malazgirt kutlaması!
Gençlik ve Spor Bakanlığı, 1071 Malazgirt Savaşı'nın yıl dönümününde Alparslan isimli 1071 gençle Malazgirt Ovası'nda kutlama yapacak.

  ANKARA - Gençlik ve Spor Bakanlığı 1071 Malazgirt Savaşı’nın 942'inci yıl dönümünü büyük bir organizasyonla kutlama kararı aldı. Kutlama için Alparslan isimli 1071 genç Malazgirt Ovası'nda toplanacak.  Bakanlık, 26 Ağustos günü Malazgirt Ovası'nda toplayacağı binlerce gençle Malazgirt Savaşı’nı tekrar canlandıracak.  Dev proje için çalışmalar tamamlandı. Bakanlık, Malazgirt Ovası’nda gençlerin kalması için Kırgızistan'dan 71 kıl çadır siparişi verdi. (Posta)


  http://www.radikal.com.tr/1147406114740618

  YORUMLAR
  (18 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Sümer Uygarlığı neden yok sayılıyor? - Su Cemre Sim

  Sümer uygarlığı tarihte çok önemli ilklerin tarihidir.Bilinen en eski yazılı Sümer tabletlerinden,Çin kaynaklarından anlaşıldığına göre,özellikle Türk kökenli halklar Anadolu'ya Milat 'dan on bin yıl önsesinden gelmeye başlamıştır.Sümer tarihinin bizden kaçırılması özellikle ,Türkler'in uyutulması umududur.Belki yalnızca Malazgirt Savaşı'ı 1071 'de oldu. Müslümanlığı yeni kabul etmiş Türkler bu tarihte Anadolu'ya geldi.Ama,Asya insanı binlerce yıl önce Asya'dan Anadolu'ya seferler düzenledi. Bizimkiler Türk tarihini Türkler'in İslamiyeti kabulünden sonrasını kabul ediyor,öncesinin düşmanı.

  Sonra ne olacak.. - Muhammet Sami Bayram

  Ya sonra.. '' hazır oraya gitmişken biraz daha güneye inin, zaten pratik alanı mevcut '' mu diyeceksiniz ?

  ACABA - pispor

  Suat Kılıç tarihi biliyor mu büyük projeleri uygulamak tarihçilerin işidir beni dinliyorsa Suat bey bu işi tarihçilere devretsin yoksa altında kalır bu projenin bu proje halkların özgürlük projesidir bu projeyi siz uygularsanız ihanet projesine döner bu projede Kürtlerin büyük rolü vardır Önce bu kutlamanın ilkini yapan Geçmiş dönemin başbakanı Demirel e gitsin o dönem yabancı gazetecilerin yazılarını ve eleştirilerini de okusun bu öyle "imam hatiplilerin ikide bir dediği Ya Allah Bismillah işi değil"

  Gülim mi ağlım mı? - noname99

  1071 tane Alpaslan adlı çocuğu ovada güneş alnında birbirine teptireceğinize, 1071 tane tarım işçisi çocuğa burs filan verin. Gerçekten akpyi kendi haline bırakınca özüne dönüveriyor, 80'in yarattığı 90'ların politik kimliğine şak diye oturuyor. Artı olarak anadoludan görünümün ortadoğu versiyonunu istiyoruz.

  Çılgın! - gokhangokhan

  Aklı başında projeleriniz olmayacak mı sizin? İşiniz gücünüz çılgın, ucube projelere para saçmak. Madem 1071 Alparslan toplayacaksınız 1402 tane de Timurlenk bulalım Ankara ovasında bir karşılaşsınlar.

  Dev Projeye Bakın ! - Selimserincan

  Hangi üstün zekalının projesi bu.1071 adam toplanınca ne olacak?Dünya nelerle uğraşıyor,siz nelerle uğraşıyorsunuz?Koskoca bakanlığın uğraştığı şeye bakın.Vatandaşın parasını böyle saçma sapan projelerle çarçur etmeyin.Müslümansınız,helali haramı gözetirsiniz sözde.Böyle şeylere harcarsanız ben payımı helal etmiyorum.(çok umurlarındaydı).

  Militarizmle hesaplaşa hesaplaşa Malazgirte geldik - muratcelik123

  Militarizmle hesaplaşıyorduk bir aralar. AKP militarizmle falan hesaplaşıyordu. Militarizmle hesaplaşmak subay tutuklamakla olmuyor militarizimi yücelten şeylerle hesaplaşmakla oluyor. Arkadaş tamam şimdi burası bizim vatanımız ama atalarımız burayı işgal etmiş bunu yüceltmenin ne anlamı var? Militarizm işte tamda budur. İşgali yüceltmektir. AKP militarizmin daniskasını yapıyor...