11 çocuklu başkan

Mardin'in Savur ilçesine bağlı Sürgücü beldesinde 11 çocuklu ev kadını Zeyniye Öner, artık belediye başkanı.
Seçimde SHP'den aday olan ve 1400 oyun 893'ünü alan ilkokul mezunu Öner, belediye başkanı seçildi.

DİYARBAKIR - Mardin'in Savur ilçesine bağlı Sürgücü beldesinde 11 çocuklu ev kadını Zeyniye Öner, artık belediye başkanı.
Seçimde SHP'den aday olan ve 1400 oyun 893'ünü alan ilkokul mezunu Öner, belediye başkanı seçildi. Daha önce hiçbir işyerinde çalışmayan 46 yaşındaki Öner, sadece el becerisini geliştirmek amacıyla akşam sanat okuluna gitmiş. En büyüğü 28, en küçüğü de sekiz yaşında 11 çocuğu olduğunu, bugüne kadar sadece çocuklarına annelik yaptığını anlatan Öner, belediye başkanı seçildikten sonra da beldeye hizmet edeceğini söylüyor. Öner, belediye başkanlığına, eşi ve çocuklarıyla birlikte karar vererek aday olmuş, seçim sürecinde de özellikle kadınlardan büyük destek görmüş.
Kadınların, ev ev dolaşarak kendisi için oy istediğini, bu nedenle beldede ilk hizmetinin kadınlara yönelik olacağını söyleyen Öner, şöyle devam ediyor: "Beldemizde su sorunu var. Kadınlarımız evlerinde su olmadığı için bidonlarla çeşmeden eve su götürüyor, hem evde, hem tarlada çalışıyor. Artık bu sıkıntıları yaşamalarını istemiyorum. İlk hizmetim, evlere su götürmek olacaktır. Ayrıca beldemizde daha önce fazla çalışma olmadığı için birçok sorun var. Bu sorunları gidermeye çalışacağım. Daha önce hiç çalışmadım. Ama bana oy verenleri mahçup etmeyeceğim. Onlara çok teşekkür ediyorum."