11 Eylül mahkumuyla cezaevinde yatmış

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, sorgudaki iki hava korsanıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Abdül Aziz Talikh 1974 Kahire doğumlu. Ailesi halen Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde yaşıyor.

ANTALYA - Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, sorgudaki iki hava korsanıyla ilgili şu bilgileri verdi: "Abdül Aziz Talikh 1974 Kahire doğumlu. Ailesi halen Suudi Arabistan'ın Cidde şehrinde yaşıyor. 11 Eylül saldırısını organize edenlerden olan ve halen Suudi Arabistan'da ömür boyu hapis cezası ile cezalandırılan El Kaide örgütü mensubu Ahmet isimli kişi ile Cidde'deki cezaevinde birlikte kalmış. El Kaide örgütü kamplarında eğitim almış. Mehmet Reşat Özlü ile yaklaşık bir yıl kadar önce tanışmış ve ikili aydır KKTC'de aynı evde kalıyormuş. İki hava korsanı ifadelerinde, Afganistan'da bulunan cihat bölgesine giderek El Kaide'ye katılmak amacıyla bölgeye yakın olan İran'a uçağı kaçırmak istediklerini söyledi.
Kaçırılan uçakta bulunan yolculardan korsanlara yardım ettikleri şüphesiyle gözaltına alınan iki kişi serbest bırakıldı."
Bu arada, uçağın kuyruk kısmından atlayıp sol bacağını kıran Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşı Mehmet Zaim Necatigil'in tedavisi Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde sürüyor. Doktorlar, Necatigil'in hayati tehlikesinin bulunmadığını, normal iyileşme süresinin üç ay süreceğini belirtti.