11 ilde terör operasyonu

11 ilde terör operasyonu
11 ilde terör operasyonu
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Beyoğlu'nda hava destekli operasyon düzenledi. Operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı. Operasyonlar 11 ilde devam ediyor.

RADİKAL -  Türkiye ’nin birçok ilinde dün başlatılan operasyon bugün de devam ediyor. 11 ilde terör örgütlerine yönelik başlatılan operasyonda çok sayıda gözaltı var.

İstanbul 'da polis helikopterinin de havadan destek verdiği operasyon, Hacı Ahmet Mahallesi Kurtoğlu Caddesi ile Hacı Ahmet Karakolu, Eburıza Dergahı, Pir Hüsamettin sokaklarında yapılıyor.

Özel Harekat polisleri eşliğinde önceden belirlenmiş adreslere eş zamanlı baskınlar yapan Terörle Mücadele polisleri aramaları sürdürüyor.

ÇOK SAYIDA GÖZALTI

Beyoğlu'ndaki birçok adreste devam eden operasyon için çevik kuvvet polisleri sokak başlarında çevre güvenliği aldı. Özel harekat polislerinin desteğiyle baskın yapılan adreslerde birçok kişi gözaltına alındı.
     
Gözaltına alınanlar Vatan Caddesi'ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü binasına götürüldü.
     
Operasyon devam ediyor.

KONYA MERKEZLİ 3 İLDE DE IŞİD'E OPERASYON

Konya merkezli Ankara ve Manisa'da polis tarafından IŞİD'e yönelik operasyon düzenlendi. Çok sayıda gözaltı var.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, IŞİD'e yönelik Konya, Ankara ve Manisa'da, daha önceden belirlenen 30 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

CANLI BOMBA OLDUĞU ÖNE SÜRÜLEN KADIN GÖZALTINDA
     
300 polisin katıldığı operasyonda IŞİD üyesi olduğu gerekçesiyle 1'i kadın 16 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan F.K.'nın, IŞİD'in Türkiye'deki canlı bombacısı olarak aranan 3 kadından biri olduğu öne sürüldü.
     
Şüpheliler Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.
     
Operasyonun halen devam ettiği, gözaltı sayısının artabileceği öğrenildi.

ANKARA

Ankara İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri, sabaha karşı başkentte çeşitli adreslere şafak operasyonu düzenledi. Jandarma’nın özel komando birliklerine, Yenimahalle İlçe Jandarma Komutanlığı Asayiş ekipleri de destek verdi. Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki Yakacık Mahallesi’nde daha önce belirlenen bir adrese yapılan baskında, PKK’nın gençlik yapılanması Yurtsever Devrimci Gençlik Hareketi (YDG-H) üyesi olduğu iddia edilen 2 kişi gözaltına alındı. Bu 2 şahsın, YDG-H’nin Ankara sorumluları oldukları, örgüt adına izinsiz gösteri ve eylemler düzenledikleri öne sürülüyor. İki şüphelinin evinde yapılan aramada ise bir suç unsuruna rastlanmadığı bildirildi. Sorguları tamamlanan 2 şahıs, savcılığa sevk edildi.


ADIYAMAN'DA PKK'YA OPERASYON: 15 GÖZALTI

Adıyaman'da PKK'ya yönelik operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü ekipleri, kent merkezindeki birçok adrese çok sayıda polisin katılımıyla eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda 15 kişi gözaltına alındı. Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde sağlık kontrolünden geçirilen şüphelilerin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

İZMİR'DE PKK'NIN GENÇLİK YAPILANMASINA OPERASYON

İzmir Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, PKK'nın gençlik yapılanması YDG/H'ye yönelik, sabaha karşı Asarlık Mahallesi'nde bazı adreslere operasyon düzenledi.
     
Özel Harekat Şubesi polislerinin de destek verdiği operasyonda, şüpheli olarak belirlenen kişilerin evlerinde arama yapıldı. Aramalarda, suç delili olarak değerlendirilen doküman ve malzemelere el konuldu.
     
Operasyonda gözaltına alınan zanlı sayısı hakkında açıklama yapılmadı.

TUNCELİ

Tunceli'de PKK'ya yönelik operasyonda 5 kişi gözaltına alındı.
     
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, sabah erken saatlerde bazı adreslere eş zamanlı operasyon düzenlendi.
     
Operasyonlarda PKK'ya üye oldukları iddiasıyla İmam K, Sinan Ç, Celal C, Düzgün A. ve Ahmet K. gözaltına aldı.
     
Şüphelilerin evlerinde ve otomobillerde ele geçirilen bazı belge, doküman ve belleklere el konuldu.
     
Şüpheliler, sağlık kontrollerinin ardından sorguları yapılmak üzere İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.


ADANA

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri ve Özel Harekat Timleri, sabaha karşı başlayan helikopter destekli operasyonda, başta Gülbahçesi, Dumlupınar ve Dağlıoğlu olmak üzere kentin değişik mahallelerinde çok sayıda eve eş zamanlı baskın yapıldı. Operasyonda YDG/H ve DAEŞ mensubu olduğu ileri sürülen 54 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler, Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra emniyet müdürlüğüne götürüldü.

ERZİNCAN

Erzincan Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bugün saat 05.00 sıralarında önceden tespit edilen kişilerin evlerine ve bulundukları yerlere eş zamanlı operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda farklı gruplardan 8 kişi gözaltına alındı. Emniyete götürülen 8 kişinin sorgusu sürüyor.

ŞANLIURFA

Şanlıurfa'da PKK'ya yönelik operasyonda 20 kişi gözaltına alındı.
     
İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, PKK'ya yönelik kent merkezi, Ceylanpınar, Suruç ve Birecik ilçelerinde 40 adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.
     
Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda, örgütün gençlik yapılanmasıyla ilişkili oldukları öne sürülen 20 kişi gözaltına alındı.
     
Dün de Ceylanpınar, Suruç ve Viranşehir ilçelerinde sokak eylemleri yaptıkları, kalabalık kitleleri yönlendirdikleri ve bazı eylemleri planladıkları iddiasıyla 35 kişi gözaltına alınmıştı.

ANTALYA

Antalya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, MLKP'nın alt yapılanması olduğu belirtilen Türkiye ve Kuzey Kürdistan Kurtuluş Örgütü (TKKKÖ) üyesi kişilere ait olduğu öne sürülen bazı adreslere operasyon düzenledi.
     
Operasyonda 10 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişi sayısının artabileceği belirtildi. Şüphelilerin emniyetteki işlemleri sürüyor.
     
Aynı örgüte yönelik, geçen ay Muratpaşa ilçesinde bir adrese operasyon düzenlenmişti.