11 prefabrik itfaiye mağduru!

Adapazarı'nda önceki gün üç prefabrik konutun yandığı Türk-Japon Köyü'nde, dün de 11 konut kül oldu.

ADAPAZARI - Adapazarı'nda önceki gün üç prefabrik konutun yandığı Türk-Japon Köyü'nde, dün de 11 konut kül oldu. Bir prefabrikte elektrik kontağından çıkan yangın, itfaiye aracının suyu bitince diğer konutlara da sıçradı. Eşyasını kurtarmak isteyen dört depremzede yaralandı. Yangını seyretmeye giden bir depremzede çiftin evde yalnız bıraktığı dört yaşındaki çocuğu da yangın çıkardı. Alevler arasında kalan çocuğu itfaiye kurtardı.
Türk-Japon Köyü sakinlerinden Havva Şahin'in
oturduğu prefabrik konutta, dün saat 14.00'te elektrik kontağından yangın çıktı. Olay yerine gelen ilk itfaiye aracının suyu bitince, alevler rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yakınındaki dokuz konuta da sıçradı. Alevler karşısında çaresiz kalan depremzedeler sinir krizi geçirirken, Murat Yıldız, Ayşe Durmuş, Yaşar Yiğitoğlu ve Onur Özdemir adlı depremzedeler eşyalarını kurtarmaya çalışırken yanarak yaralandı.
Depremzedeler, "Burası yangın riski yüksek bir yer. Yetkililerden bir itfaiye aracı talep ettik, ama göndermediler" dedi.
Külü soğumadan başka yangın
10 prefabrik konutu kül eden yangını seyretmeye giden Yadigar-Selim Sevim çiftinin dört yaşındaki oğlu Şenol da evde yalnız kalınca, oynadığı çakmakla yangın çıkardı. Eşyaların tutuşmasıyla alevler içinde kalan Şenol, yanan diğer prefabriklerde soğutma işlemi yapan itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kurtarıldı. Oğullarını alevler içinde gören Sevim çifti sinir krizi geçirirken, kargaşada ayaklar altında ezilen 10 yaşındaki Ayhan Kovarkılıç da yaralandı.