11 üniversiteli kız yürekleri dağladı

11 üniversiteli kız yürekleri dağladı
11 üniversiteli kız yürekleri dağladı

Eşinden sonra kızı Neriman?ı (üstte) da kazada kaybeden Yıldız Üce (üst sağda) yıkıldı. Mücella (altta) Ilgaz ÖSSbirincisiydi. FOTOĞRAF: HÜSEYİN YİGİNER / AA

ANKARA - Üniversite öğrencilerinin piknik faciasında ölenlerin sayısı 11’e yükselirken, gençler gözyaşları arasında bir bir toprağa verildi. 
Ankara’nın Kızılcahamam ilçesi Çeltikçi beldesi yakınlarında meydana gelen kazada, Abant’ta düzenlenen piknikten dönen Gazi ve Hacettepe Üniversitesi öğrencilerinin bulunduğu minibüs devrilmişti. Kazada Rukiye Sude Elham, Gamze Gümüş Ertekin, Mücella Şimşekoğlu, Kübra Batur, Fatma Bozkurt, Neriman Üce, Nesrin Demir, Fatma Gülnaz Köstü, Sümeyra Erdönmez ve Fatma Kübra Bozkurt yaşamını yitirmişti. Kazada yaralanarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılarak kol kopması nedeniyle tedavi altına alınan Büşra Aydın da kurtarılamadı. Hacettepe Hastanesi’ne kaldırılan Hatice Ergil’in de kol kopması nedeniyle plastik cerrahide ameliyat edildiği öğrenildi.
20 yaşındaki Mücella Şimşekoğlu dün Çankırı’nın Ilgaz ilçesinde toprağa verildi. Babasının teknisyen olarak çalıştığı Ilgaz Devlet Hastanesi morgundan alınan genç kız Kese köyünde defnedildi. Gazi Üniversitesi Eczacılık öğrencisi Şimşekoğlu’nun geçen yıl girdiği ÖSS’de Ilgaz birincisi olduğu öğrenildi.
Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler  4. sınıf öğrencisi 22 yaşındaki Rukiye Sude Elham, Kırşehir’de uğurlandı. Gazi Üniversitesi Resim Öğretmenliği ikinci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Gamze Gümüş Ertekin’in cenazesi, Eskişehir’in Beylikova ilçesini yasa boğdu. Sümeyra Erdönmez ve Fatma Kübra Bozkurt ise Karşıyaka Mezarlığı’na defnedildi.
Gazi Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Neriman Üce, Ankara’nın Çubuk ilçesinde toprağa verildi. Genç kızın kamyon şoförü babasının da dört yıl önce kazada öldüğü  öğrenildi. Hacettepe Üniversitesi Bilgi ve Belge Yönetimi 1. sınıf öğrencisi  Kübra Batur da Malatya’da uğurlandı. (aa)