110 kiloluk sağlıkçıya, 'bu gidene kadar yaralı ölür' deyince...

110 kiloluk sağlıkçıya, 'bu gidene kadar yaralı ölür' deyince...
110 kiloluk sağlıkçıya, 'bu gidene kadar yaralı ölür' deyince...
Mersin'de acil vakaya müdahaleye giderken arkasından, "Bu yetişene kadar yaralı ölür" diye laf atan kişiye içerleyen acil tıp teknikeri Didem Akbal, 41 kilo verdi.

MERSİN - Mersin'de bıçakla yaralanan bir kişiye müdahale etmeye giderken bir kişinin arkasından, "Bu yetişene kadar yaralı ölür" sözlerine çok içerleyen acil tıp teknikeri 28 yaşındaki Didem Akbal, 41 kilo verdi. Ameliyatla midesini küçülttüren, spor ve diyet yaparak 110 kilodan 69 kiloya düşen Didem Akbal, şimdi, zayıflamasına neden olan kendisine laf atan kişiyi bulup, teşekkür etmek istiyor.

Çankaya Mahallesi'nde geçen yıl meydana gelen bıçaklama olayında yaralanan kişiye müdahale etmek üzere ambulanstan inerek çantasıyla koşan 112 Acil Servis'te görevli acil tıp teknisyeni Didem Akbal'a, sokaktaki bir kişi arkasından, "Bu yetişene kadar yaralı ölür" diyerek laf attı.

Bu söze çok içerleyen ve günlerce ağlayan Didem Akbal, ardından zayıflamaya karar verdi, spor ve diyete başladı. Ameliyatla midesini de küçülttüren Akbal, spor ve diyete hiç ara vermedi ve 110 kilodan 69 kiloya kadar düştü.

'KADERİMİ DEĞİŞTİRDİ'
Artık çok mutlu olduğunu söyleyen Didem Akbal, şimdi, kendisine laf atan kişiyi arıyor. O günlerde çok üzüldüğünü belirten Akbal, "Hayatımın dönüm noktası olacağını nereden bilecektim? Günlerce ağladım, çok üzüldüm. Bu durumdan kurtulmak için spor yaptık, beslenmeme ameliyat olarak midemi küçülttüm. Şimdi 69 kiloyum. O kişiyi bu olayı hatırlıyorsa çıksın ortaya ona teşekkür edeceğim. Kaderimi değiştirdi" dedi.

Aşırı kilolarından kurtulduktan sonra eski halini bilenlerin kendisini tanımakta güçlük çektiğini anlatan Didem Akbal, evlenme teklifleri de aldığını anlattı.

Kilosu yüzünden geçmişte mesleğini yapmakta zorlandığını ifade eden Akbal, "Başka bir hayat tarzım, başka bir yaşam tarzım vardı. Mutsuzdum, şimdi ise hayatım değişti. Mide küçültme ameliyatını da obezite sorunu olan herkese tavsiye ediyorum. Artık rahat rahat hareket edebiliyorum, yürüyebiliyorum" diye konuştu. (Ali Ekber ŞEN-Mustafa ERCAN/DHA)


  ETİKETLER:

  obezite

  ,

  Mersin

  ,

  spor

  ,

  hayat

  ,

  Diyet

  ,

  Yaşam

  ,

  müdahale

  ,

  Çankaya

  http://www.radikal.com.tr/116066811606684

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Şer bildiklerinizde HAYIR vardır - zelimhan

  Aldırma bak bu şer senin için HAYIRLI olmuş .Allah sağlık mutluluk versin

  Isteyince oluyormus :) - kujo84

  Kilolu insanlarda en cok dikkatimi ceken (saglik sorunlari ve kullandiklari ilaclar nedeniyle kilo almak zorunda kalanlar disinda) bu kisilerin surekli kilolarindan sikayet edip kilo vermek icin basit tesebusler disinda birsey yapmamalari.Gercekten cabalayinca oluyormus demek ki.Nacizane fikrim sdce :)

  Mide - firat1729

  Her ne kadar dünyada ırk veya din bazlı ayrımcılığa karşı bir duyarlılık varsa da fiziki görünüş temelli ayrımcılık hala daha büyük ölçüde kabul görmekte. Tabii medya da açlıktan ölmek üzere olan manken fotoğrafları, photoshoplanmış ünlü resimleri ve bu makaledeki gibi külkedisi masallarıyla bu ayrımcılığın sürdürülmesine destek vermekte. Hemşire hanım fazla kilolarından kurtularak daha sağlıklı bir hayata kavuştuysa ne mutlu ama bu sorunun çaresi şişmanların karşısına geçip alay etmek mi bu makalede ima edildiği gibi? Yeteri kadar okumadık mı daha kabul görür vücut ölçülerine kavuşmak için zayıflama hapları alarak, bilimsellikten uzak zayıflama kliniklerine yazılarak, veya bu hemşire hanımın yaptığı gibi ameliyat masalarına yatarak can veren insanların hikayelerini? Kaç gencin hayatı anoreksi gibi yeme bozuklukları yüzünden kararıyor? Eğer insanlara sağlıklı yaşamayı öğütleyeceğinize her ne bedel olursa olsun zayıf olup güzel görünmeyi öğütlemek size normal geliyorsa lütfen oturun önyargılarınızı bir gözden geçirin.

  olmuş ama!:) - zebda

  bazen hayatda kötü gözüken hareketler veya sözler iyi şeylere sebep olur;)