1150 polis müdürü emekli edildi

1150 polis müdürü emekli edildi
1150 polis müdürü emekli edildi
TBMM'de büyük tartışmaların ardından kabul edilen İç Güvenlik Paketi'nin yürürlüğe girmesinden sonra emniyette büyük tasfiye başladı.

RADİKAL - Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesindeki 1725 birinci sınıf emniyet müdüründen 1150’si emekliye sevk edildi. Emekliye sevk edilecek personel sayısının 3 bin 500’ü geçmesi bekleniyor. Emniyet kaynakları, emekliye sevk edilen polis şeflerinin büyük çoğunluğunun paralel yapı ile bağlantılı olduğunu öne sürüyor.

Hürriyet gazetesinin haberine göre Emniyet Genel Müdürü Mehmet Celalettin Lekesiz başkanlığında pazartesi günü başlayan Yüksek Değerlendirme Kurulu, bugün de toplantısına devam edecek. Üç gündür süren toplantılarda, emekliye sevk edilecek yaklaşık 3 bin 500 birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü sınıf emniyet müdürünün dosyaları ele alındı.

17 ARALIK MÜDÜRLERİ GİTTİ

Kurul, 1’inci sınıf emniyet müdürü kadrosundaki 1725 kişinin durumunu sonuçlandırdı. 1150 1’inci sınıf emniyet müdürü kadrosuzluktan emekliye sevk edildi. Kurul bugün de 2’nci, 3’üncü ve 4’üncü sınıf emniyet müdürlerinin dosyasını değerlendirecek. Bu rütbelerden de yaklaşık 2 bin 400 polisin emekli edileceği öğrenildi.

Kurul’un, emekliliğe hak kazanmış ya da aynı rütbede 5 yıl bekleyip “kadrosuzluk” gerekçesiyle terfi edememiş emniyet müdürleriyle, haklarında açılan soruşturma sonucu ceza alanları emekliye sevk ettiği kaydedildi. 17 ve 25 Aralık yolsuzluk operasyonunda görev alan ve ardından ‘paralel yapı’ iddiasıyla haklarında soruşturma açılan, açığa alınan ve pasif görevlere kaydırılmış emniyet müdürlerinin de emekliye sevk edildiği belirtildi. Emekliye sevk edilenler arasında 17 Aralık öncesi Daire Başkanı, İl Emniyet Müdürü, Emniyet Genel Müdür yardımcılarının bulunduğu bildirildi.


  http://www.radikal.com.tr/133679513367953

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yeni atanan memurlar! - zebda

  yeni atanan memurlar siz de akpnin işine gelmediğiniz an kağıt gibi buruşturulup atılacaksınız bir gün...mesleğinize ve meslekdaşlarınıza bu kadar zarar veren başka bir yapı var mı düşünün artık! akpnin değil halkın polisi olun!

  darbeci akp! - zebda

  azınlığı değil çoğunluğu değiştirmeye manipulasyon denir darbe denir...

  Gidenler paralelde - sblgngr

  Yerine gelenler ne? Emniyette eşi başı açık bir polis var mı? Emniyet teşkilatı ülkeyi yansıtmıyor ki. Halkın yarısının çocukları bu kapıdan girip polis olabilmeyi akıllarına bile getiremiyorlar. Bir alevi polis var mı örneğin, bir ermeni polis ya da hristiyan polis, bir solcu polis ? Bu ülkede bunların hepsi var. Hani adalet partisiydi bu. Yıllarca başörtülü bacıma yapılan ezayı şimdi halkın yarısına yapıyorlar. Eziyet aynı kaldı, ezilen insan çoğaldı.