12 Beşiktaşlı daha emniyette

12 Beşiktaşlı daha emniyette
12 Beşiktaşlı daha emniyette

Beşiktaş-Wolsburg maçı görüntüleri taranıyor. FOTOĞRAF: FEHİM KAYACAN

İSTANBUL - İnönü Stadı’nda oynanan Beşiktaş-Denizlispor ile Beşiktaş-Wolsburg maçı sırasında yaşanan olaylar sonrasında soruşturmaya devam ediliyor. Kamera görüntülerinden yola çıkılarak olay çıkarttığı, küfür ettiği tespit edilen 12 Beşiktaş taraftarı daha emniyette getirildi. Beş gün önce de 15 tribün liderikonuyla ilgili olarak emniyete getirilmişti.
Turkcell Süper Ligi ve Şampiyonlar Ligi karşılaşmalarındaki olaylar ve küfürlü tezahürat hakkında polis çok yönlü soruşturma yürüten Beşiktaş Kulübü ve polis, stadın güvenlik kameralarını inceleyerek her iki maçta da olay çıkartan ve küfür eden kişiler tek tek tespit etti.

Yeni gözaltılar olabilir
Geçen hafta sonu başlatılan operasyonda Beşiktaş tribün liderleri olduğu belirtilen 15 kişi Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirilmişti. İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, sporda şiddeti önlemek için gereken her önlemi alacaklarını belirtmişti. Bu kapsamda 11 taraftar daha dün emniyete getirildi ve ifadeleri alındı. Yetkililer olaylarla ilgili incelemenin sürdüğünü, önümüzdeki günlerde de yeni gözaltıların olabileceğini belirtti. (dha)