12 bin liralık çantayı çalıp çöpe atmışlar

12 bin liralık çantayı çalıp çöpe atmışlar
12 bin liralık çantayı çalıp çöpe atmışlar
Kendilerine Arap turist görünümü vererek Etiler'de lüks bir restorana giren iki kadın, çaldıkları 12 bin TL değerinde çantayı, içindeki 2 bin 350 TL'yi aldıktan sonra çöpe attıkları ortaya çıktı.

İSTANBUL - Etiler'de sosyetenin gittiği lüks bir restoranda 1 Ekim 2013 tarihinde meydana gelen olayda, yemeğe gelen bir kadın müşterinin, sandalyesine astığı çanta çalındı. Değeri 12 bin TL olduğu öğrenilen çantanın içinde de 2 bin 350 lira olduğu öğrenildi.

Polis olayla ilgili başlattığı soruşturmada restoranın güvenlik kamera görüntülerini inceledi, hırsızlığın saniye saniye görüntülendiği belirlendi. İki kadının, müşteri gibi masalar arasında dolaştığı, bu sırada sandalyelere asılı çantaları alıp kaçtığı görüldü.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri görüntüleri dikkatli izleyince şüphelilerin benzer suçlardan daha önceden sabıkası bulunan Dilek A., ve Ekin Ö., olduğunu tespit etti. Kısa süre sonra gözaltına alınan Dilek A., ve Ekin Ö., Asayiş Şube Müdürlüğüne getirildi.

Şüphelilerin, içindeki paraları aldıktan sonra değerini tahmin edemedikleri çantayı da çöpe attıkları tespit edildi. Şüpheliler, işlemlerinin bitmesinin ardından sevk edildikleri adliyede denetimli serbestlik verilerek serbest bırakıldı.

DHA - Ali AKSOYER


  ETİKETLER:

  İstanbul

  ,

  Kadın

  ,

  Lüks

  ,

  lira

  ,

  güvenlik