12 Eylül protestosunda tekme- tokat kavga

12 Eylül protestosunda tekme- tokat kavga
12 Eylül protestosunda tekme- tokat kavga
Kayseri'de basın açıklamasında olay çıktı


KAYSERİ- Ezilenlerin Sosyalist Platformu üyeleri, 12 Eylül darbesini protesto için kayseri’de basın açıklaması yaparken, bir grup vatandaş “Şehit haberleri geliyor. Bu ülkeyi bölemezsiniz” diye tepki gösterince kavga çıktı. Tekme- tokat birbirine giren iki grubu polis ayırdı.
Cumhuriyet Meydanı'nda Merkez Postane önünde toplanan göstericiler, 12 Eylül'ü protesto eden basın açıklamasını okudu. Basın açıklamasını okuyan platform üyesi Aziz Özdemir, 12 Eylül darbesinin yıldönümünde umutlu, coşkulu sosyalist insanların komik gerekçelerle gözaltına alınmak istendiğini ileri sürdü. Özdemir, krizin faturasının işçi ve emekçilere kesildiğini belirterek, “Arka arkaya çıkartılan teşvik paketleri krizin yükü işçi ve emekçiye yıkılıyor. Ücret ve maaşlar gün geçtikçe eriyor” dedi.
Basın açıklaması okunurken çevrede toplanan bazı vatandaşlar grup üyelerine, “Şehit haberleri geliyor. Bu ülkeyi bölemezsiniz” diye laf atınca tartışma çıktı. Kısa sürede tartışma kavgaya dönüşürken tekme- tokat birbirine giren tarafları polis güçlükle ayırdı. Bu olay üzerine olay yerine Çevik Kuvvet ekibi sevk edilince taraflar dağıldı. (dha)