12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz girişimi

12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz girişimi
12 yaşındaki kız çocuğuna tecavüz girişimi
Hatay'ın Kırıkhan İlçesi'nde A.Ş., ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki kız çocuğunu dövüp, jiletle yaraladıktan sonra zorla bindirdiği minibüste tecavüz etmek isterken, olaya tanık olan bir yurttaşın haber vermesiyle polis tarafından suçüstü yakalandı.

RADİKAL - Elektrik tesisatçısı babasının yanında çalışan 19 yaşındaki A.Ş., iddiaya göre dün sabah saatlerinde plakası açıklanmayan minibüsle yanına yaklaştığı okula giden küçük kızı önce dövdü, ardından zorla araca bindirdi. A.Ş., minibüste de dövmeye devam ettiği çocuğu daha sonra jiletle yaraladı. O sırada yoldan geçen bir kişi olayı görüp hemen polisi aradı.

İhbar üzerine harekete geçen ekipler, camları kapalı minibüsü aynı cadde üzerinde park halinde buldu. Kapıyı açan polisler, A.Ş.’yi  kız çocuğuna tecavüz etmeye çalışırken yakaladı. 

'AMCA BENİ KURTARIN' DİYE HAYKIRDI

Küçük kız, kapıyı açan polisten “Amca beni kurtarın” diye ağlayarak panik halinde yardım isterken, A.Ş. gözaltına alındı.

ÇOCUĞA PSİKOLOJİK DESTEK

Emniyet’teki ifadesinde A.Ş.’nin daha önce kendisine arkadaşlık teklifi ettiğini ancak kabul etmediğini belirten kızın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından psikolojik tedavisine başlandığı ve bu nedenle de bir süre okuluna gidemeyeceği belirtildi.

SAPIK TUTUKLANDI
A.Ş. ise Emniyet’teki sorgusunun ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.
HÜSEYİN YILDIZ/DHA

Özgecan'ın ailesinden kampanya

Öğrencilerin Özgecan isyanı karşılık buldu: YÖK, ikinci öğretim ders saatlerini yeniden düzenledi