1200 liralık cezayı 5 kuruşlarla ödemek istedi

1200 liralık cezayı 5 kuruşlarla ödemek istedi
1200 liralık cezayı 5 kuruşlarla ödemek istedi
İzmir'in Güzelyalı semtinde 25 yaşındaki Emrah A., kendisinden ayrılan kız arkadaşının babası E.K.'nin park halindeki otomobilinin 4 lastiğini kestiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı. Hakim 1200 liralık zaranın ödenmesi için süre verdiği Emrah A., eski arkadaşının babasının sözü üzerine bu cezayı 5'er kuruş halinde ödemek istedi. Ancak elinde 8 torba bozuk parayla süreyi kaçırdığını öğrenen Emrah A., 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

RADİKAL- İzmir'in Güzelyalı semtinde 25 yaşındaki Emrah A., kendisinden ayrılan kız arkadaşının babası E.K.'nin park halindeki otomobilinin 4 lastiğini kestiği iddiasıyla hakim karşısına çıktı.

Hakim 1200 liralık zaranın ödenmesi için süre verdiği Emrah A., eski arkadaşının babasının sözü üzerine bu cezayı 5'er kuruş halinde ödemek istedi. Ancak elinde 8 torba bozuk parayla süreyi kaçırdığını öğrenen Emrah A., 1 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay geçen 13 Şubat'ta meydana geldi. Emrah A. ile daha önce arkadaşlık yaptığı T.K. ayrıldı. Buna kızan 25 yaşındaki Emrah A., alkol alıp ayrıldığı kız arkadaşının babasının park halindeki aracının dört lastiğini kesip parçaladı. Aracındaki zararın 1200 lira olduğunu belirten E.K. zanlıdan şikayetçi oldu. İzmir13'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde yapılan ilk duruşmada hakim Hasan Çelik, sanığa 1200 lira tutan zararı karşılayıp karşılamayacağını sordu. Sanık Emrah A., zararı karşılayacağını belirterek bunun için süre istedi. Hakim de sanığa, zararı ödemesi için 13 Aralık'a kadar süre verip, duruşmayı 14 Aralık'a erteledi.

Davanın ikinci duruşmasına sanık Emrah A. katılmazken, şikayetçi E.K. ise geldi. E.K., "Kızım bu olaydan sonra başkası ile evlendi. Sanıktan şikayetçiyim" dedi. Hakim Hasan Çelik de duruşmaya gelmeyen sanık Emrah A.'yı mala zarar vermekten 1 yıl hapis cezasına çarptırdı ve ertelemedi. (DHA)