13 ev daha toprak altında

Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'nde 17 Mart'ta 15 kişiyi toprak altında bırakan heyelan, aralıklarla sürüyor.

SİVAS - Koyulhisar ilçesi Sugözü Köyü Kuzulu Mahallesi'nde 17 Mart'ta 15 kişiyi toprak altında bırakan heyelan, aralıklarla sürüyor. Önceki gün 5 bin ton toprağın iki evi yuttuğu Kuzulu'da, dün de beş milyon ton toprak kaydı ve 13 ev toprak altında kaldı. Kuzulu'daki 54 haneden sadece altısı sağlam durumda.
Sivas Sivil Savunma İl Müdürü Peksever Müderrisoğlu, heyelan alanında yaptığı incelemenin ardından Kriz Merkezi'ne bilgi verdi. Müderrisoğlu yaptığı açıklamada şöyle konuştu: "Son hareketle birlikte, toplam 48 ev, 40 ahır ve samanlık, bir cami, bir okul, 65 arı kovanı, 300 küçükbaş, 70 büyükbaş hayvan toprak altında kaldı. Bu saatten sonra bölgede insan gücüyle çalışmak imkânsız. Halen heyelan alanının üst kısmında kırılmalar oluyor ve kaymaya hazır, yaklaşık 20 milyon ton daha toprak var. Şu ana kadar 20 milyon ton toprak kaydı. En az 20 milyon ton toprak daha kaymayı bekliyor."


    http://www.radikal.com.tr/7418137418130

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.