13 köşe yazarından aynı başlık: "Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ"!

13 köşe yazarından aynı başlık: "Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ"!
13 köşe yazarından aynı başlık: "Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ"!

Elif Çakır, Kabataş'ta saldırıya uğradığını iddia eden Zehra Develioğlu ile tartışma yaratan bir röportaj yapmıştı.

Hükümete yakınlığıyla bilinen gazetelerden 13 köşe yazarı aynı başlıkla bir yazı yayınlayarak, Kabataş'ta Gezi Parkı eylemcilerinin saldırıya uğradığını öne süren Zehra Develioğlu ile bu iddiayı halen sürdüren gazeteci Elif Çakır'ı savundu.

RADİKAL – Gezi Parkı protestolarının devam ettiği günlerde, yanında bebeği olan başörtülü genç bir kadının göstericiler tarafından taciz ve darp edildiği, olaya ilişkin görüntülerin de olduğu ve yayınlanacağı yönündeki iddiaların üzerinden 1,5 yıl geçti. Söz konusu görüntüler ortaya çıkmadı, savcılığın olayla ilgili soruşturmasında “70 kişi kadar” oldukları iddia edilen “üzeri çıplak, deri eldivenli” gruptan hiç kimse yakalanamadı. Ancak tartışmalar, özellikle darp edildiğini iddia eden genç kadınla yaptıkları röportajları yayınlayan gazetecilere yönelik tepkiler devam etti.

Kabataş’ta genç bir kadının darp edildiği iddiasının en hararetli savunucularından olan ve bu iddiayı öne süren kadınla yaptığı röportaj o dönem çalıştığı Star gazetesinde manşetten yayınlanan Elif Çakır’ın avukatı Fidel Okan’ın “Kabataş saldırısı kurgu ve düzmeceydi” sözleri üzerine ise bu tartışma yeniden hararetlendi.

İşte o tartışmaya ilişkin olarak, bugün bir grup köşe yazarı, saldırıya uğradığını öne süren Zehra Develioğlu ve Elif Çakır’ı savundu.

AK Parti hükümetine yakınlığıyla bilinen Star, Yeni Şafak, Sabah, Yeni Akit ve Türkiye gazetesinden 12 köşe yazarı bugünkü (5 Mart 2015) yazısında “Diliniz KABA, vicdanınız TAŞ” başlığını kullandı. Yeni Şafak Gazetesi Ankara Temsilcisi Abdülkadir Selvi de yazısında tek kelimelik değişiklik yaparak “Diliniz KABA, yüreğiniz TAŞ” başlığını kullandı.

Star gazetesinden Ahmet Kekeç, Ardan Zentürk, Halime Kökçe, Murat Çiçek ve Saadet Oruç, Yeni Akit gazetesinden Ersoy Dede ve Kenan Alpay, Türkiye gazetesinden Fuat Uğur, Sabah gazetesinden Mahmut Övür, Yeni Şafak gazetesinden Kemal Öztürk, Merve Şebnem Oruç ve Yasin Aktay yazılarında “Diliniz KABA vicdanınız TAŞ” başlığını kullandı. Abdülkadir Selvi ise tek kelimelik bir değişiklik yaptı ve  “Diliniz KABA, yüreğiniz TAŞ” başlığını kullandı.

 


  http://www.radikal.com.tr/1306617130661780

  YORUMLAR
  (80 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  türban sahrekarlığı..şekilci din anlayışı! dürüst olamamak! - zebda

  son 10 yılda türbanlıların hiç göründüğü gibi olmadıklarını görüyoruz..yarısı eleştirdikleri açıklardan daha açık hayat yaşıyorlar bazıları çatır çatır! takılıyor ama göstermiyor...mesela bu zehra denen tip de güya türbanlı yani adaplı dürüst bir insan imaıjı verirken abuk subuk yalanlara giriyor, bunları diyen kendisi ve bunları olumlayan kendi zümresi de bunun gibi yalan hile hurda işinde..demek dini kavramları tamamen şekilsel , kafadaki bez inançı bu..dışarıdan dini bütün gözüken bir zümrenin bu kadar yalan riya iftiraya girmemesi lazım..demek dürüstlük ve temizlik dindarlık veya türbanla olmuyor...ben artık türbanlı görünce muhakkak birşeyler gizlediğini ve asla göründüğü gibi olmadığını kısaca yanar döner dürüst olmadıklarını düşünmeye başladım..en azından yarısı için! hem kızlar siz neden zorla kafanızın kapatılıp bu hale düşürülmeye göz yumuyorsunuz ki ?

  yatsıya kadar yanan mum - user1002376

  yalanın ardına 15 değil 150 kişide düşse de fark etmez. gerçeğin değişmeyen huyu bir gün ortaya çıkmaktır.

  Elif Çakır'ın yaptığının ağaçla hayali röportajdan farkı ne? - ezgi2000

  olmayan bir olayı olmuş gibi göstererek o tarihten sonraki ölümlerin sorumlusu olan kişi nasıl hala pişkinlikte sınır tanımıyor, insan gerçekten hayret ediyor..

  bu kadar adama gerek yok ! - zebda

  olm siz nasıl gazetecisiniz?..isimleriniz tipleriniz ayrı yazdıklarınız hep aynı!....hep hile hurda! karakteriniz kendinize ait fikriniz falan yok mu? komikmisiniz? saçmamısınız? madem tek bir yazı cıkıyor , size tek birşey ezberletiliyor , hep bir agızdan konusuyorsanız hepinize maaş vermesinler içinizden bi kişi çıksın yazsın bundan sonra..fazla kalabalık yapmayın odadaki oksijeni tüketmeyin..:)))

  ha suudi mam ha siz - user509597

  geçenler de Suudi Arabistanlı imam Şeyh Bender El Hayberi, dünyanın düz olduğunu dönmediğini savunmuştu kendince haklıydı da çünkü dönseydi uçaklar Çine gidemezdi sizde savunun fikrinizi ama yok farkınız imamdan bilesiniz....

  Yalandan kim ölmüşkü - yildiozc

  Bu yazarların ortak yönü kullandıkları başlıkla sınırlı değildir. Hepsi kendi menfaatları için yalan söylemekten kaçınmayan katipler

  Kabataş - user393718

  Uzaktan kumandalı pilli bebeklerin düğmesine basıldı. Aynı pis yalanı aynı yavanlıklarla savunmayı nasıl ortak bir ahlaksızlıkla beceriyorlar? Her halde Türk Basın tarihi bu boyutta kokuşmuşluğu ve satılmışlığı görmemiştir. Umarım bunlardan sonra da görmez.