13 yaşımdan beri kocam bana tecavüz ediyor

Haber: TESLİME TOSUN / Arşivi

ANTALYA - Kocası tarafından tecavüze uğrayarak, zorla hamile bırakıldığını öne süren kadın, kocası hakkında suç duyurusunda bulundu. Koca hakkında 12 yıl hapis istemiyle dava açıldı.
Antalya’da yaşayan evli ve üç çocuk annesi 30 yaşındaki S.K. henüz 13 yaşındayken istemediği halde Hayrettin K. ile evlendirildi. Savcılığa verdiği ifadesinde evliliğini şöyle anlatıyordu: “Hiç istemediğim halde beni Hayrettin K. ile evlendirdiler. Hayrettin gerdek gecesi de dahil sürekli bana zorla sahip oldu. Evliliğimiz boyunca ben cinsel ilişki istemediğim zaman beni dövüyordu. Zaman zaman zorla ters ilişki kuruyor, bunları istemediğimde ‘Sen benim nikâhlı karımsın. Mecbursun’ diyordu.”
Eşinin kendisini sürekli tehdit ettiğini de öne süren S.K., “Ben istemediğim halde hamile bırakıp, doğum yaptırttı. Bu yüzden ondan ayrılmak istedim. Boşanma davası açtığım için beni yine dövdü. Ben de çocuklarımı alıp, evden kaçtım” dedi.
Gözaltına alınan Hayrettin K. ise suçlamaları reddederek, “Eşimle zorla ve ters ilişki kurmadım. Zaman zaman ‘Benim nikâhım altında olduğun süre içinde benimle cinsel ilişkiye girmeye mecbursun’ demişimdir” diye ifade verdi. Çiftin 13 yaşındaki oğulları U.K. ve 10 yaşındaki B.K., savcılıkta alınan ifadesinde annelerini destekleyerek, “Aynı odanın içinde yatıyoruz. Annem bazı geceler, ‘yapma’ diyor, babam annemi dövüyor. Bazen annemin bu yalvarmalarına biz uyanıyoruz ve zaman zaman kalkıp ışığı açıyoruz. O zaman babam, annemden ayrılıyor” dediler.
Hayrettin K. hakkında cinsel saldırı, tehdit ve darp suçlamalarıyla 12 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.