13 yaşında motosiklet şampiyonu

13 yaşında motosiklet şampiyonu
13 yaşında motosiklet şampiyonu
'Teker Teker Arif' lakaplı motosiklet şovmeninin 13 yaşındaki oğlu Türkiye ve Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda 4. oldu

BURAK GÜL
ANTALYA - Alanya ilçesinde ‘Tek Teker Arif’ lakabıyla tanınan motosiklet şovmeni Arif Razgatlıoğlu'nun oğlu 13 yaşındaki Toprak Razgatlıoğlu, 600 cc'lik cross tipi motosikletiyle katıldığı Türkiye ve Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda yaşları 25 ile 40 arasında değişen 15 yarışçı arasında 4'üncü oldu.
600 cc'lik cross tipi motosikletiyle Alanya'da birçok yarışa katılıp önemli dereceler alan Toprak, babası ‘Tek Teker Arif’ lakaplı motosiklet şovmeni Arif Razgatlıoğlu’nun da desteğiyle 16 Ağustos'ta İzmir'de gerçekleştirilen Türkiye ve Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'na katıldı. Yaşları 25 ile 40 arasında değişen 15 yarışçı arasında en küçük sürücü olarak dikkati çeken Toprak, yarış sonunda 4'üncü olmayı başardı. Küçük yaşına rağmen hünerleriyle şaşırtan Toprak, seyirciler tarafından ayakta alkışlandı.

Toprak'ın babası Arif Razgatlıoğlu, “Oğlum daha 13 yaşında ve 600 cc'lik bir yarış motosikleti ile ilk kez piste girerek kendisinden daha deneyimli ağabeyleriyle yarıştı. Umduğumuzdan daha iyi performans gösterip bütün yarışseverleri şaşırttı. Ben oğlumun böyle bir başarı elde edeceğine inanıyordum. Çünkü motor sporları dalında üstün yeteneğe sahip” diye konuştu.
Baba Razgatlıoğlu, Toprak'ın 30 Ağustos'ta da Bulgaristan'da yapılacak yarışlara da katılacağını söyledi. (dha)