13 yaşındaki çocuk gaspçıya biber gazıyla direndi

13 yaşındaki çocuk gaspçıya biber gazıyla direndi
13 yaşındaki çocuk gaspçıya biber gazıyla direndi
Konya'da 13 yaşındaki A.M., babasına ait büfeyi kapattığı sırada içeri zorla giren bir kişinin saldırısına uğradı. A.M. gaspçıya biber gazı sıktığını ancak onu durduramadığını söyledi.

KONYA - Olay, dün saat 20.00 sıralarında merkez Karatay İlçesi Şems Tebrizi Mahallesi Osmanbey Sokak'ta bulunan bir büfede meydana geldi.

13 yaşındaki A.M. sabah saatlerinde babası ile birlikte işyerini açtı. Öğlene kadar iş yerinde bekleyen babası bir akrabalarının düğününe giderken A.M. tek başına kaldı.

İddiaya göre, akşama kadar iş yerinde duran A.M. kapının önünde bulunan tabureyi alıp içeriye koyarak kapatmaya hazırlandığı sırada bir kişi kapıyı zorlayarak içeri girdi. A.M.'yi itekleyerek yere düşeren şüpheli yazar kasanın içerisinde bulunan 1200 lirayı aldı.Daha sonra kendisini biber gazı ile durdurmaya çalışan A.M.'nin cebindeki cep telefonunu da alan soyguncu kaçtı. Olayın şokunu üzerinden atan A.M. polisi arayarak yardım istedi. İşyerine gelen polis tarafından A.M.'nin verdiği eşkal doğrultusunda çevrede yapılan aramaya rağmen gaspçı bulunamadı. Gözyaşları içinde olayı anlatan A.M. şöyle dedi:

"Bu kişi yaklaşık 1 saattir işyerinin karşısındaki kaldırımda oturuyordu. Ben de bir kaç kez yanına giderek konuştum. Bana akadaşını beklediğini söyledi. Bu sırada bir müşteri gelince işyerine gittim. Müşteri gittikten sonra kapatmak için işyerini toparlamaya başladım. Dışarıdaki tabureyi koyarken kaldırımda oturan kişi arkamdan geldi. Girmemesini söylememe ve kapıyı kapatmama rağmen zorlayarak açtı ve içeriye girdi. Beni itekleyerek yere düşürdü. Daha sonra elini yazar kasaya uzatarak paraları aldı. Biber gazı ile durdurmaya çalışmama rağmen cebimdeki telefonu da alarak kaçtı."

Şoka giren A.M.'yi gelen yakınları sakinleştirmeye çalıştı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

DHA - Tolga YANIK


  ETİKETLER:

  KONYA

  ,

  Şems

  ,

  Sabah

  ,

  Soruşturma

  ,

  Soyguncu

  ,

  yazar

  ,