130 milyon avroluk ölüm

Kaybolduğu öne sürülen işadamı Ramazan Nergiz'in, 130 milyon avroluk (yaklaşık 235 milyon YTL) bir çek yüzünden anlaşmazlığa düştüğü suç örgütünce öldürüldüğü ortaya çıktı.

İSTANBUL - Kaybolduğu öne sürülen işadamı Ramazan Nergiz'in, 130 milyon avroluk (yaklaşık 235 milyon YTL) bir çek yüzünden anlaşmazlığa düştüğü suç örgütünce öldürüldüğü ortaya çıktı.
Bahçelievler'deki evinden 17 Ocak'ta ayrılan Nergiz'den haber alamayan ailesi, polise ve savcılığa başvurdu. Kayıplar Büro
Amirliği ekipleri, Nergiz'in, Almanya'da bulunan bir kişinin 130 milyon avroluk çekin yasadışı yollardan bozdurularak Türkiye'ye sokulması için başvurduğu çetenin üyesi olduğunu belirledi. Pendik, Beykoz, Bağcılar ve Fatih'te operasyon düzenleyen polis, B.A., A.K. ve K.T. ile beş kişiyi gözaltına aldı.
Zanlıların sorgularında, çekin bozdurularak Türkiye'ye yasadışı yollardan sokulabilmesi amacıyla Nergiz'in M.A. ile anlaştığı, ancak M.A.'nın bu transferde kullanılmak üzere gönderilen 25 bin doları KKTC'deki kişilere göndermeyerek harcadığı anlaşıldı. Bunun üzerine M.A. ile tartışan Nergiz'in, Pendik'te çağrıldığı bir evde bıçaklanarak öldürüldüğü, cesedinin Beykoz Akbaba Köyü'nde boş bir alanda gömüldüğü belirlendi.
Nergiz'in cesedi, zanlıların yer göstermesi sonucu bulundu. Zanlılar adli makamlara sevk edilirken, M.A. aranıyor.


    http://www.radikal.com.tr/7371607371600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.