14 yaşındaki çocuk bir erik için karnından vuruldu!

14 yaşındaki çocuk bir erik için karnından vuruldu!
14 yaşındaki çocuk bir erik için karnından vuruldu!

İlköğretim öğrencisi M.K., hastanede tedavi edilirken ?Bana ateş açtı? dediği 69 yaşındaki ev sahibi O.Ş. gözaltına alındı. FOTOGRAFLAR: OKTAY ÇAYIRLI

MUĞLA - Canı çekip bahçeden erik almak isteyen çocuk, gözünü hastanede açtı. Ağacından erik aldığı için çocuğu tüfekle yaraladığı öne sürülen kişi, gözaltına alındı.
Muğla’nın Milas ilçesinde 14 yaşındaki ilköğretim öğrencisi M.K., arkadaşıyla birlikte Güneş Mahallesi’nde bir evin bahçesindeki ağaçtan erik almak istedi. Bu sırada evin sahibi olan 69 yaşındaki O.Ş’nin , M.K’yi karnından tüfekle yaraladığı iddia edildi. Ailesi tarafından Milas Devlet Hastanesi’ne kaldırılan M.K, ilk müdahalenin ardından cerrahi servisinde tedavi altına alındı.
Ölümden dönen M.K, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bir arkadaşımı köpek ısırmıştı onu ziyarete gittik. Arkadaşlarımla hastaneden eve dönerken yolda erik ağacı gördük. Canım çekti, ben de aldım. Bu sırada bahçenin sahibi ateş etti. Gözümü hastanede açtım. Bir erik aldığım için bu olayın başıma geldiğine inanamıyorum.”
İfadenin ardından O.Ş. gözaltına alındı. 9 Mayıs’ta da Denizli’de emekli öğretmen Halil İbrahim Özyılmaz, evinin bahçesine erik koparmak için giren çocuklara av tüfeğiyle ateş açmış, olayda bir çocuk yaralanmıştı. (aa, Radikal)