14 yaşındaki çocuk kız kaçırmak için okul bastı

14 yaşındaki çocuk kız kaçırmak için okul bastı
14 yaşındaki çocuk kız kaçırmak için okul bastı
14 yaşındaki F.E. tabanca ile girdiği sınıftan sevdiği kızı kaçırmak istedi. Kızı ikna edemeyince aynı sınıftan 2 erkek öğrenciyi rehin aldı.

RADİKAL - Çorum'da 14 yaşındaki F.E. tabanca ile girdiği sınıftan sevdiği kızı kaçırmak istedi. Kızı ikna edemeyince aynı sınıftan 2 erkek öğrenciyi de yanına alıp otomobille bir süre gittikten sonra yakalandı.

Olay Çorum Cumhuriyet Anadolu Lisesi'nde meydana geldi. İddiaya göre elinde tabanca ile okula giren F.E., sevdiği kızın bulunduğu sınıfına yöneldi. Ders saatinde sınıfa giren genç , kızın dışarı çıkmasını istedi. Genç kızın ve diğer öğrencilerin itiraz etmesi üzerine yanında getirdiği tabancıyı çıkaran F.E ., bu kez aynı sınıftaki iki erkek öğrenciyi rehin aldı.

Bu öğrencilerle bir otomobile binen F.E., okul yönetiminin polise müracaatı sonrasında takibe alındı. Çorum-Amasya karayolu üzerinde durdurulan otomobildeki 3 öğrenci ifadelerine başvurulmak üzere polis gözetiminde Çorum Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Rehin alınan 2 öğrenci ailesine teslim edildi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yusuf ÇINAR/ÇORUM, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/129573312957331

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Senin yaptığını Çorumlu yapmaz - user387562

  "Senin yaptığını Çorumlu yapmaz" diye, bir halk deyimi vardır. Fakat, nedir, ne değildir, ne amaçla söylenmiştir, illaki bilenler var ama ben duymadım. 14 yaşındaki bu Çorumlu çocuğun yaptığını okuyunca, kulağımda çınlamaya başladı bu deyim. O yaştaki çocuğun eline silah nasıl geçer? Paniklese, cana kıysa nolacak? Hem kendi hayatını hemde başka insanların hayatını karartmış olacak.. Herkes sorumlulujğunun gereğini yapsın.