1453 Kartalları'nın lideri sahtecilikten cezaevinde

1453 Kartalları'nın lideri sahtecilikten cezaevinde
1453 Kartalları'nın lideri sahtecilikten cezaevinde
"1453 Kartallar" adlı taraftar grubunun kurucusu ve lideri Aşkın Aydoğmuş (45), sahtecilik davasından aldığı 10 yıl 8 ay cezası Yargıtay tarafından onanınca cezaevine konuldu.

İSTANBUL - 1453 Kartalları'nın lideri ve kurucusu Aşkın Aydoğmuş hakkında kurduğu şirket aracılığıyla dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla dava açıldı. Dava sırasında, İstanbul'da oturan 6 kişiye, satın aldıkları eşyalar karşılığından senet imzalatıldığı, daha sonra da senetler üzerindeki rakamlarla oynama yapılarak sahtecilik yapıldığı tespit edildi. 

Tutuksuz yargılanan Aşkın Aydoğdu, “Resmi Belgede Sahtecilik" suçundan 10 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırıldı. Aşkın Aydoğdu'nun bu cezası 6 Eylül 2011 tarihinde Yargıtay tarafından onandı. İki yıldır polis tarafından aranan ve inşaat işleri yaptığı için Rusya'ya gittiği belirtilen Aşkın Ayadoğdu'nun geçen hafta İstanbul'a geldiği tespit edildi. Büyükçekmece'deki evinde gözaltına alınan Aşkın Aydoğdu Aranan Şahıslar Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı. Asayiş Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Aydoğdu, tutuklanarak Metris Cezaevi'ne gönderildi. (Mehmet AKTARAN/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/116543811654385

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Akbabalar - karacadaglı

  Bunlar nasıl kartal olur anlamadım.Kartal halkın kanıyla beslenmez olsa olsa akbaba olurlar.

  Adından belliydi zaten!!! - testereci

  Adamın ne olduğu ortaya çıktı..Çarşı'nın duruşuna karşı bunları meydana sürenler utanırlarmı bilemem ama..Milletin gönlündeki ÇARŞI dimdik orada...

  sahte - 35m

  adam sahte "taraftar grubu" kurdu. daha ne olsun.

  sahtekar - drhilmi

  Böylece 1453 ün nasıl bir grup olduğu ortaya çıktı. İronik...

  Sahtecilik ? - çağçağ

  Çarşının alternatifine bak, hahahah, hepsi inanmış çocuklar maşallah...