15 bin kişi silah bıraktı

15 bin kişi silah bıraktı
15 bin kişi silah bıraktı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, kadına şiddete karşı çıkarılan yasanın ardından 15 bin kişinin silah teslim ettiğini açıkladı

Radikal.com.tr – Radikal Ankara Haber Müdürü Ömer Şahin'in TRT Türk'deki "Görüş Farkı" programına katılan Şahin, yasa çıktıktan sonra gelen ilk verileri açıkladı. Şahin'in verdiği bilgilere göre, taşıma ve bulundurma ruhsatına sahip 15 bin 26 kişi "şiddet" eğilimli olduğu gerekçesiyle gönüllü olarak silahını kolluk kuvvetlerine teslim etti. Aynı şekilde, silah taşıması zorunlu kamu kuruluşunda çalışan 4 bin 825 kişi de zimmetinde bulunan silahını teslim etti. Bakan Şahin, şiddet uygulayan 12 bin 533 kişinin de hastanelerde tedavi altına alındığını söyledi.
Bakan Fatma Şahin, evlenme ve boşanma rakamlarını açıkladı. Türkiye 'de evlenme yaşının yükseldiğini, evlilik ortalamasının erkeklerde 27, kızlarda 23 olduğunu söyleyen Şahin, doğurganlık hızının yavaşladığına dikkat çekti. Şahin, kamuoyunda sıkça tartışılan 'çocuk gelin" sayısında büyük düşüş yaşandığını da öne sürdü. Şahin, " 1950'lerde yüzde 60 olan 18 yas altı evlilikler bugün yüzde 9 düzeyine indi" dedi. Şahin, yılda ortalama 550 bin evlilik yaşanırken, 120 bin boşanma olduğunu da ekledi.


  http://www.radikal.com.tr/112035311203532

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  fatma Sahin fatma sahin - verateyze

  Bu bakani kendi adima cok basarili bir bayan olarak görüyorum. helal olsun. cok güzel konulari gündeme getirip, üzerinede gidiyor. Yigidi öldür ama, hakkini ver. Ben CHP liyim ama, taktir etmesinide becermek larim.ama bir seyi anliyamiyorum. Kadina siddet neden bu kadar artti?

  Güzel - Canbaba68

  Güzel bir uygulama Ama genelde yurdum insanı işini bıçak ile hallediyor. Bıçaklarıda toplayacakmısınız?