15 cenaze toprağa verildi

Aydın'da önceki akşam otomatik bariyerin kapalı olduğu hemzemin geçide dalarak tren altında sürüklenen minibüste can veren 15 kişi, dün Koçarlı ilçesine bağlı Esentepe ve Yeniköy'de toprağa verildi.

AYDIN - Aydın'da önceki akşam otomatik bariyerin kapalı olduğu hemzemin geçide dalarak tren altında sürüklenen minibüste can veren 15 kişi, dün Koçarlı ilçesine bağlı Esentepe ve Yeniköy'de toprağa verildi.
Yaralı kurtulan dört kişinin tedavisi, Devlet Hastanesi yoğun bakım ünitesinde sürüyor. Savcılığa verdiği ifade sonrası serbest bırakılan makinist İbrahim Akıncı, bir süre sefere çıkmak istemediğini belirterek, "Kazaya neden olan şoförün davranışları da normal bir insan davranışı değildi. Minibüse çarpmamak için düdükle ikaz ettim, seri fren yaptım, ancak şoför bilinçdışı hareket ediyordu" dedi. TCDD 3. Bölge Müdürü Sabahattin Eriş de "Bölge halkı duyarsız. Çobanlar rayların üzerinde uyuyor. Trene durması için korna çalan bile var" diye yakındı. Minibüs sürücüsü Mustafa İnan'a otopsi yapıldı. Cumhuriyet Savcısı Ekrem Yara otopside alkol bulgusuna rastlamadıklarını söyledi, "Kan örneklerini aldık. Kesin sonuçlar bir ayda gelir" dedi.