15 dakikalık yağmur, sokakları göle çevirdi

15 dakikalık yağmur, sokakları göle çevirdi
15 dakikalık yağmur, sokakları göle çevirdi
Meteoroloji verilerine göre son 9 saatte metrekareye 22 kilogram yağış düştü. Aniden bastıran sağanak yağmur zor anlar yaşattı.

EDİRNE- Edirne'de aniden bastıran sağanak yağmurla cadde ve sokaklar suyla dolarken, yağmura hazırlıksız yakalananlar saçak altlarına sığındı. Meteoroloji verilerine göre son 9 saatte metrekareye 22 kilogram yağış düştü.
Edirne'de hava sıcaklığının düşmesinin ardından başlayan sağanak yağmur, saat 17.30 sıralarında etkisini arttırdı. Yaklaşık 15 dakikalık aşırı yağmur yağışı bazı cadde ve sokaklarda yoğun su birikintilerine neden oldu. Yağmura hazırlıksız yakalananlar kapalı çarşılara, duraklara ve saçak altına girerek korunmaya çalıştı. Bazıları ise sağanak yağmura karşın şemsiyesiyle yürümeyi tercih etti. Yağmurun etkili olduğu mahallelerde belediye ekipleri rögar kapaklarının tıkanmaması için çalışma başlattı. 

METREKAREYE 22 KİLO YAĞIŞ DÜŞTÜ
Etkili yağmur yağışının ardından yeniden güneş açarken, hava sıcaklığı da 20 derece olarak ölçüldü. Meteoroloji verilerine göre, aralıkla süren yağmur yağışları nedeniyle son 9 saatte metrekareye 22 kilogram yağış düştü.

 

(DHA)