15 kişilik servisten 30 yaralı çıktı

Elbeyli ilçesinde öğrenci servisi ile karşı yönden gelen kamyon yoğun sis nedeniyle kafa kafaya çarpıştı. Kamyondaki iki işçi öldü üç işçi yaralandı.
Haber: REŞİT ÇELEBİOĞLU / Arşivi

KİLİS - Elbeyli ilçesinde öğrenci servisi ile karşı yönden gelen kamyon yoğun sis nedeniyle kafa kafaya çarpıştı. Kamyondaki iki işçi öldü üç işçi yaralandı. 15 kişilik servis minibüsündeki 29 öğrenci ve şoför yaralı.
Kumsurun, Göktepe ve Bitkıran köylerinden Elbeyli İlköğretim Okulu'na öğrenci taşıyan Veysel Acar yönetimindeki servis minibüsü dün saat 07.45 sıralarında karşı yönden gelen, kasasında saman toplamaya giden işçilerin bulunduğu Zeki Polat'ın kullandığı kamyonla, yoğun sis ve dikkatsizlik nedeniyle çarpıştı.
Kamyondaki işçilerden 22 yaşındaki Mehmet Kolcu ile 27 yaşındaki Mehmet Emnun yaşamını yitirdi, iki işçi de yaralandı. Servisteki 29 öğrenci ile sürücü Acar da yaralandı. Toplam 32 yaralı ambulanslarla Kilis Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Durumları ağır olan sekiz öğrenci Gaziantep Devlet Hastanesi'ne sevk edilirken, kaza haberini duyan öğrenci yakınları hastanelere akın etti. Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.


    http://www.radikal.com.tr/7663047663040

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.