15 Mart 2030, saat 10.27

15 Mart 2030, saat 10.27
15 Mart 2030, saat 10.27
Kendini dünyanın en akıllı insanı olarak Notere Tescil ettiren 'mütavazı' yazar Erdal Demirkıran dünya barışının tarihi açıkladı!


Ahmet KORKMAZER

DÜNYANIN en akıllı insanı olarak kendini notere tescil ettiren yazar Erdal Demirkıran, dünyada barışın 15 Mart 2030 günü saat 10.27’de sağlanacağını söyledi.
Nevşehir Belediyesi’nin Yunus Emre Kitapevi ile birlikte düzenlediği ‘1’inci Kitap Günleri’ kapsamında yazar Erdal Demirkıran, Kapadokya Kültür ve Sanat Merkezi’nde konferans verdi. AKP’li Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver ve Milli Eğitim Müdürü Harun Fatsa’nın dinleyici olarak katıldığı konferansta insan ömrünün ortalama 60 yıl olduğu ön yargısının yanlış olduğunu söyleyen Demirkıran, “İnsan yaşamı için gerekli olan tutum ve davranışları ön yargılardan uzak bir şekilde ortaya koyabilirse daha uzun süre yaşayabilir” dedi.
Demirkıran, Çanakkale’de bir büyük zafere imza atan ataları için övünen Türk milletinin tüm fertlerinin, gelecekteki torunlarının da kendilerinden övgü ile söz edebilmesi için daha çok çalışmak zorunda olduğunu ifade etti. Dünyanın en akıllı insanlarının Türkler olduğunu söyleyen Erdal Demirkıran, el hareketleri ve mimikleriyle duygusunu yansıtabilen başka bir millet olmadığını ileri sürdü.
Uzun ve yavaş korna sesiyle bile karşısındaki kişiye birçok konuyu anlatan böylesine akıllı bir toplumun dünyaya örnek olabileceğine inandığını söyleyen yazar Erdal Demirkıran, “Yeter ki insanlarımız birer dahi olduklarını ve Allah’ın yarattığı en mükemmel varlık olduklarını algılasın” diye konuştu.
Bütün dünyada barışın sağlanabileceğine inandığını söyleyen Demirkıran, “Bu 15 Mart 2030 günü saat 10.27’de gerçek olacak” diyerek sözlerini tamamladı.
Konferansın bitiminde, Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver yazar Erdal Demirkıran’a Hitit Anforası hediye etti. Daha sonra okuyucularıyla kısa süre sohbet eden yazar Demirkıran, kitaplarını da imzaladı. (dha)