15 milyon aileye fidan verilecek

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın düzenlediği '15 Milyon Aileye 15 Milyon Fidan' kampanyası dün Taksim Meydanı'nda yapılan törenle başlatıldı.

İSTANBUL - Çevre ve Orman Bakanlığı'nın düzenlediği '15 Milyon Aileye 15 Milyon Fidan' kampanyası dün Taksim Meydanı'nda yapılan törenle başlatıldı. İlk aşamada vatandaşlara 5 bin çam fidanı dağıtıldı.
Sarıyer Halk Eğitim Merkezi Halkoyunları Ekibi'nin gösterisi ile başlayan törende konuşan Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe, herkesin dikili bir ağacının olmasını temenni ettiklerini belirtti. Çocukların fidan, ağaç, çiçek sevgisiyle yetişmeleri gerektiğini söyleyen Pepe, "Sloganımız 'Yeni yıla ağaç keserek değil ağaç dikerek girmek'. Önümüzdeki sene 15 milyon değil 350 milyon fidan dağıtmak istiyoruz. Lütfen bu fidanları zayi etmeden toprakla buluşturalım" dedi.
Bakanlığın düzenlediği proje kapsamında fidanlar 81 ilde metro giriş-çıkışları, süpermarketler gibi halkın yoğun olduğu yerlerde dağıtılmaya başlandı. İlkokul öğrencileri da kampanyayı desteklemek için Taksim Meydanı'nda yürüyüş yaptı.


    http://www.radikal.com.tr/7674867674860

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.