15 yıllık eşini bir gelgitte kaybetti

Ege'nin tanınmış işadamlarından Mesut Yetkin, eşiyle tatil için gittiği Tayland'ın Phuket Adası'nda gelgit dalgalarına kapılarak öldü. Tayland'dan eşinin tabutuyla dönen Hande Yetkin şokta.

İZMİR - Ege'nin tanınmış işadamlarından Mesut Yetkin, eşiyle tatil için gittiği Tayland'ın Phuket Adası'nda gelgit dalgalarına kapılarak öldü. Tayland'dan eşinin tabutuyla dönen Hande Yetkin şokta.
Kuyumculara toptan satış yapan Yetkin Kuyumculuk'un sahibi Mesut Yetkin, işi gereği sık sık Tayland'a gidiyordu. Yetkin çifti, 20 Ekim'de tatil için Tayland'a gitti. 28 Ekim'de, yani tatillerinin bitmesinden bir gün önce 2006'da tsunami felaketinin yaşandığı sahile indi. Sonrasını 36 yaşındaki Hande Yetkin anlattı: "Denize girdiğimiz saat, gelgitin başladığı anmış. Suların içinde ilerlerken bir anda sular çekildi ve dev dalgalar oluştu. Suda fenalaştığını gördüm. Ellerimin arasından kayıp gitti. İri yapılı biri gelip beni kurtardı. Ancak eşim dalgalar çekildikten sonra çıkartılıp hastaneye götürüldüğünde ölmüştü." Hande Yetkin dokuz yaşındaki oğlu Mert ve 13 yaşındaki kızı Ceren'e sarılarak ağlarken de olanlara inanamıyor: "15 yıllık evli olmamıza rağmen yaşadığımız aşk dillere destandı"