150 Suriyelinin cami bahçesinde yaşam mücadelesi

150 Suriyelinin cami bahçesinde yaşam mücadelesi
150 Suriyelinin cami bahçesinde yaşam mücadelesi
  Ülkelerindeki  iç karışıklıktan kaçarak Türkiye'ye sığınan çoğunluğu çocuk 150 Suriyeli, Kahramanmaraş'ta cami bahçesinde yaşam mücadelesi veriyor.

RADİKAL- Ülkelerindeki  iç karışıklıktan kaçarak Türkiye 'ye sığınan çoğunluğu çocuk 150 Suriyeli, Kahramanmaraş'ta cami bahçesinde yaşam mücadelesi veriyor

Suriye 'nin İdlib ve Humus kentlerindeki savaştan kaçarak Türkiye'ye gelen 150 Suriyeli, barınma merkezlerinde yer bulamadıkları için 2 gündür Kahramanmaraş'ta Yeni Sanayi Sitesi'nin içerisinde bulunan Hafız Ali Efendi Camisi'nin bahçesinde barınıyor. Hayırseverlerin yiyecek verdiği Suriyeliler, kendilerine uzatılacak yardım eli bekliyor.

Yaklaşık 2 hafta önce Emine ve Muhalip adlı ikiz bebekleri dünyaya gelen 10 çocuk babası Yusuf El Hammudi, "Çok zor günler geçiriyoruz. Suriye'de geldiğimiz İdlib'de her yer harabe. Biz Türkiye'ye geldik ancak burada da kalacak yer bulamadık. Benim 10 çocuğum var. Biz burada bahçede yatıyoruz. Çocuklarıma ilaç lazım ama alamıyorum. Bizimle birlikte 150 Suriyeli var. Yarın kış gelecek ve biz ne yapacağımızı bilmiyoruz" dedi.

Mustafa Talip ise, Türkiye Cumhuriyeti'nden kendilerine yardım etmesini isteyerek, "Çadır kentte yer kalmamış. Biz de burayı bulabildik. Sağ olsun bazı insanlar bize yiyecek veriyorlar. Ama yarın kış ve çocuklar geceleri üşüyor. Lütfen bize yardım edilsin" diye konuştu.