15'inde, elinde anne kanı

15'inde, elinde anne kanı
15'inde, elinde anne kanı

Annesinin boğazını kestikten sonra kaldırımda bıçaklamaya devam eden 15 yaşındaki G.C.A. olaydan sonra yakalandı.

44 yaşındaki Nermin A. eşinden ayrılmıştı. 15 yaşındaki oğlu dedesinin evinde kalıyordu. Anne-oğulun yolda karşılaşması vahşetle sonuçlandı.

Kadına şiddette bu kez bıçağı öz evlat çekti. Adapazarı kent merkezinde yaşanan dehşette 15 yaşındaki G.C.A., yolda tartıştığı annesi Nermin A.’nın boğazını kesip dört yerinden bıçakladı. Olay yerinden kaçmak isteyen genç yakalanırken, kanlar içerisinde yerde yatan ağır yaralı Nermin A.’ya ilk müdahaleyi Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi’nde görevli hemşire ve doktorlar yaptı.
Bir süre önce eşinden ayrıldığı belirlenen 44 yaşındaki Nermin A., görgü tanıklarının ifadesine göre dedesinin yanında kalan oğlu G.C.A. ile Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi’nin bulunduğu ara sokakta karşılaştı. Çıkan tartışma sonunda annesinin boğazını kesen G.C.A., ardından can havliyle kaçarken düşen kadını kaldırımda da bıçakladı. Beş yerinden bıçaklanan Nermin A. kanlar içerisinde kaldırıma yığıldı. 

Annenin durumu ağır 

Çığlıkları duyup koşan Sakarya Doğum ve Çocuk Bakımevi acil servisindeki görevli doktor ve hemşireler, 112 ambulansı gelinceye kadar tampon yaparak kanamayı durdurmaya çalıştı. Olay yerine gelen 112 ambulansı ile Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Nermin A.’nın durumunun ağır olduğu belirtildi. G.C.A. ise elleri kanlar içinde gözaltına alındı.
Polis yaptığı ilk araştırmada G.C.A.’nın anne ve babasının ayrılmasından sonra dedesiyle birlikte yaşadığını ve çalışmadığını belirledi.


  ETİKETLER:

  Doktor

  ,

  Çocuk

  ,

  eğitim

  ,

  kent

  ,

  genç

  ,

  sakarya