15'indeki A.T.: Zorla satıldım

Denizli'nin Tavas ve Kale ilçeleri ile Kızılcabölük beldesinde, fuhuşa zorlanan 15 yaşındaki kızla ilişkiye girdikleri iddiasıyla 57 kişi gözaltına alındı.
Haber: RAMAZAN ÇETİN / Arşivi
HÜSEYİN BAYBARS / Arşivi

DENİZLİ - Denizli'nin Tavas ve Kale ilçeleri ile Kızılcabölük beldesinde, fuhuşa zorlanan 15 yaşındaki kızla ilişkiye girdikleri iddiasıyla 57 kişi gözaltına alındı.
Tavas'ın Ebecik Köyü'nde oturan 15 yaşındaki A.T.'nin babası Nail T., geçen pazar günü polise başvurarak, kızının para karşılığı erkeklere satıldığını ileri sürdü. Bunun üzerine Tavas Savcılığı soruşturma başlattı. Polis, A.T.'nin amcasının oğlu Ş.T. ile arkadaşları 26 yaşındaki A.A. ve 23 yaşındaki Ü.Ö.'yü gözaltına aldı. Ebecik Köyü'nde oturan sanıklardan Ü.Ö.'yle üç ay önce cinsel ilişkiye girdiğini söyleyen A.T., "O'nu çok sevdim, ilişkiye girdim. Benimle ilişkiye girdiğini amcamın oğlu ile arkadaşına da söylemiş. Beni tehdit edip başka erkeklere satmaya başladılar" dedi.
A.T.'yi sattıkları öne sürülen üç kişinin ifadesi doğrultusunda operasyon başlatan polis, 54 kişiyi yakaladı. Savcılığa çıkarılan 17 zanlıdan 14'ü tutuklandı. Diğer zanlıların sorgusunun ise sürdüğü belirtildi. Polisin A.T. ile ilişkiye giren başka sanıkları yakalamak için operasyonlarını sürdürdüğü belirtildi.
Soruşturma Tavas ve Kale ilçeleri ile Kızılcabölük beldesinde büyük yankı uyandırdı. Gözaltına alınan kişiler arasında tanınan bazı esnafın da bulunması dikkat çekti. Tavas ve Kale'de polis, üç gündür A.T. ile ilişkiye girdikleri ileri sürülen kişilerin ifadelerini alıyor. Yetkililer, gözaltı sayısının artabileceğini belirtirken, A.T., her iki ilçeye de götürülerek kendisiyle ilişkiye girdiği iddia edilen kişilerle tek tek yüzleştirildi. Gözaltında tutulan 40 kişinin ise bugün adliyeye gönderileceği belirtildi.


    http://www.radikal.com.tr/7367417367410

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.