'16 çocuğa taciz var'

Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, Barbaros Çocuk Köyü'ndeki taciz ve tecavüz iddialarıyla ilgili 10'u tutuklu 20 kişi hakkında, 'ırza geçmek, kızlık bozmak, alıkoymak, ırza tasaddi, adli görevi ihmal...

İZMİR - Urla Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, Barbaros Çocuk Köyü'ndeki taciz ve tecavüz iddialarıyla ilgili 10'u tutuklu 20 kişi hakkında, 'ırza geçmek, kızlık bozmak, alıkoymak, ırza tasaddi, adli görevi ihmal, gözetimi altındakilere kötü muamele, ölümle şartlı tehdit' suçlarından 2 yıl ile 15 yıl arasında değişen hapis cezası istemiyle dava açılmasını istedi.
Savcı Gök, Urla'da ağır ceza mahkemesi olmadığı için İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderdiği fezlekesinde, köyde kalan 10'u kız 16 çocuğun cinsel taciz ve tecavüze uğradığını öne sürdü. Fezlekede, Köy Müdürü Erdal Tunce, eski Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nazmi Taşkın, sosyal hizmet uzmanları Olcay Özduran, Mehmet Savaş Pektekin, Tuncay Yılmaz ve Dr. Abdurrahim Güçlü hakkında görevi ihmalden 4 aydan 2 yıla kadar hapis talep edildi.
Tunce'nin oğlu Rasim Tunce ve şoför Vehbi Yiğit hakkında 'zorla ırza geçme, ırz ve namusa tasaddi' suçlamasıyla 10'ar yıl, teknisyen Cengiz Dilek hakkında üç ayrı olayda 'zorla ırza tasaddi' suçlamasıyla 15 yıl, Yiğit Öz hakkında 'zorla tecavüz, ırza geçme, reşit olmayan mağdure ile rızaen cinsel ilişki, küçük yaşta kızı alıkoymak'tan 6 yıl, Akın Akçay hakkında 'iki kez zorla ırza tecavüz, ırza geçme, reşit olmayan mağdure ile rızaen cinsel ilişki, küçük yaşta kızı alıkoymak'tan 9 yıl, Barbaros Köyü'nde oturan Evren Coşkun için ise 'zorla ırza geçme, ırza tasaddi, reşit omayan mağdure ile rızaen cinsel ilişki' suçlamasıyla 8 yıl hapis cezası istendi.
Fezlekede, bakıcı anne Egemen Hasgül için 'küçük yaşta mağdureyi alıkoyma'dan 6 yıl, bakıcı anneler Gönül Köke, Sevil Can, Ayçan Derman, Meryem Altay, Aysel Yavuz, Aynur Gülseren Oruç için de 'tehdit, terbiye yetkisini kötüye kullanma' suçlamasıyla 18'er ay hapis cezası talep edildi.


    http://www.radikal.com.tr/7382357382350

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.