16 yaşındaki kız 85. kez gözaltında

Şişli'de hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle yakalanan iki kız çocuğundan birinin 13, diğerinin de 85 kez gözaltına alındığı belirlendi. Nişantaşı Rumeli Caddesi üzerindeki bir restoranda, cep telefonu çalmaya çalışan iki kişi, polis ekiplerince yakalandı.

İSTANBUL - Şişli'de hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle yakalanan iki kız çocuğundan birinin 13, diğerinin de 85 kez gözaltına alındığı belirlendi. Nişantaşı Rumeli Caddesi üzerindeki bir restoranda, cep telefonu çalmaya çalışan iki kişi, polis ekiplerince yakalandı.
Zanlıların parmak izleri, daha önce alınan izlerle karşılaştırıldı. Üzerindeki kimlikten, '14 yaşında ve adının Ş.Ş.' olduğu görülen zanlının daha önce de dört ayrı sahte kimlikle 13 kez çeşitli suçlardan gözaltına alındığı anlaşıldı. Kimliğini S.Ö. olarak beyan eden ve 16 yaşında olduğunu belirten kız çocuğunun da, kapkaç, hırsızlık, yankesicilik, kaldırımcılık ve otodan hırsızlık gibi çeşitli suçlardan 85 kez gözaltına alındığı belirlendi.
Ş.Ş. ile S.Ö.'nün, savcılık talimatıyla gerçek kimliklerinin belirlenebilmesi için Harbiye Polis Merkezi'ne teslim edileceği bildirildi. Bu şekilde gerçek kimlik ve yaşları anlaşılmadığı takdirde iki kız çocuğuna Adli Tıp Kurumu'nda kemik incelemesi yapılacak.


    http://www.radikal.com.tr/7637607637600

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.