16 yıl sonra yine evlat acısı yaşadılar

Denizlili ilköğretim öğrencisi Derya Yavuz, 16 yıl önce de ablasını alan trafik canavarının kurbanı oldu. Murat Cem yönetimindeki özel halk otobüsü...

DENİZLİ - Denizlili ilköğretim öğrencisi Derya Yavuz, 16 yıl önce de ablasını alan trafik canavarının kurbanı oldu. Murat Cem yönetimindeki özel halk otobüsü, yolun karşısına geçen yedi yaşındaki Derya Yavuz'a çarptı. Otobüsün altında kalan Gazi İlköğretim Okulu 2. sınıf öğrencisi Yavuz olay yerinde can verirken, sürücü Cem gözaltına alındı. Polis, yapılan araştırmada sürücünün aşırı hız yaptığını belirledi.
Aile sinir krizi geçirdi
Kızlarının ölüm haberini alınca sinir krizi geçiren Kadriye Yavuz ve serbest muhasebeci Hasan Yavuz çiftinin, 16 yıl önce de kızları Hülya'yı aynı yaşta trafiğe kurban verdiği öğrenildi. 1989'da meydana gelen kazada, Hülya Yavuz'un, annesi ile el ele yürürken bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybettiği bildirildi. Çift bu ölümden sonra 16 yıl önce dünyaya gelen ikinci kızlarına da Hülya'nın adını verdi.
Çiftin sekiz yıl önce de kızları Derya dünyaya geldi. Eşinin ilk kazanın şokunu yıllarca atlatamadığını ve iki yıl tedavi gördüğünü anlatan Hasan Yavuz, "Hülya ilk çocuğumuzdu. Bugün 23 yaşında olacaktı. İki kızımı da aynı yaşlarda trafik terörüne kurban verdik. Ebevenlerle sürücüler daha dikkatli olsun" dedi.
Dün öğle namazı ardından Buldan ilçesine bağlı Yayla Köyü'nde toprağa verilen Derya Yavuz, öğrenim gördüğü Gazi İlköğretim Okulu'nda anıldı. Derya'nın sırasını çiçeklerle donatan arkadaşları, gözyaşları içinde yazı ve şiirler okudu. (dha, aa)


    http://www.radikal.com.tr/7653727653720

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.