160 bin kişiyle hazırlanıyorum

160 bin kişiyle hazırlanıyorum
160 bin kişiyle hazırlanıyorum

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “İstanbulumuzu daha rahat, daha huzurlu, daha mutlu bir şehir haline getirmek istiyoruz. İstanbulumuzun daha rahat, daha huzurlu olması için ben ve CHP hazırdır” dedi. Sarıgül, 160 bin kişiyle hazırlandıklarını, sandıklarda 120 bin kişinin görev yapacağını da söyledi.
CHP İstanbul İl Başkanlığı’na, dün büyükşehir belediyesi başkan aday adaylığı için başvuru yapmak üzere gelen Sarıgül, burada coşkulu kalabalık tarafından “El ele, kol kola, omuz omuza”, “Çare Sarıgül” sloganlarıyla karşılandı. Sarıgül, CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı ile parti binasındaki konferans salonunda, basın toplantısı düzenledi. Sarıgül, burada yaptığı konuşmada, ‘ötekisi olmayan’, hiçbir siyasi parti farkı gözetmeyen, demokratik bir yönetimle İstanbul’u kucaklamayı hedefleyen bir anlayışa sahip olduklarını söyledi. İstanbul’un bilimsel çalışmalara dayalı, planlı bir gelişmeye ihtiyacının olduğunu savunan Sarıgül, “Artık, kentsel dönüşümü, İstanbul’da kavga olmaktan, sıkıntı olmaktan çıkaracağız. Kentsel dönüşüm yapılan yerlerde ağlayan, sızlayan, mutsuz yurttaşlarımız olmayacak. Çünkü biz kentsel dönüşüm değil, ‘kentsel gelişim’ yapacağız” ifadelerini kullandı.
Sarıgül, İstanbul’un trafik sorununu raylı sistem ve deniz yollarını ön plana çıkararak ortadan kaldıracaklarını, engelliler için yapacakları çalışmalarla kenti ‘engelsiz’ hale getireceklerini, gençlerle seferberlik başlatarak kenti bilim ve teknoloji merkezi yapacaklarını, İstanbul’u gerçek bir kültür başkenti haline getireceklerini, eğitimde ve sağlıkta bilimsel yaklaşımları ön plana çıkaracaklarını aktardı. 

Büyük hedeflerimiz var 

Büyük hedefleri olduğunu vurgulayan Sarıgül, şöyle devam etti: “En önemli hedeflerimizden birisi olarak; engellilerimizin, çocuklarımızın, emeklilerimizin, gençlerimizin ve kadınlarımızın mutlu olmalarını arzu ediyorum. Arzu ediyorum ki, İstanbul’da her yurttaşım varlıklı olsun, mutlu olsun, sofraları da bereketli olsun. İstanbulumuzun nefes almaya ihtiyacı var. İstanbulumuzun nefesi kesildi. İstanbulumuzun kuzeyindeki ormanlarını, su havzalarını koruyacağız ve İstanbul’a nefes aldıracağız. Artık istanbul’da deprem korkusu olmasın, bunun için binalarımızın güçlendirilmesi ana hedefimizdir. Depremle ilgili bütün tedbirleri alacağız. Bundan sonra İstanbulumuzu daha rahat, daha huzurlu, daha mutlu bir şehir haline getirmek istiyoruz. İstanbulumuzun daha rahat, daha huzurlu olması için ben ve CHP hazırdır. Biz İstanbul’a yakışan, bütün yurttaşlarımızın kabul ettiği, doğanın ve bilimin h^^akim olduğu, akılcı projelerle geliyoruz. Ayağı yere basan projelerle geliyoruz. Toplumun her kesiminin kabul ettiği projelerle geliyoruz. Üniversitelerimizin, bilim adamlarımızın, siyasi parti temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşlarının kabul ettiği akılcı, ayağa yere basan projelerle geliyoruz. Amacımız inşallah İstanbul halkına yapacağımız hizmetlerle en büyük arzum CHP’nin bayrağını zirveye taşımak.” 

Ya kaset çıkarsa? 

Bir gazetecinin, “Siyasetin Türkiye ’de nasıl olduğunu, kirli yüzünün olduğunu da biliyoruz. Seçimlerin yaklaşmasıyla bazı kasetler dönmeye başladı. Size yönelik bir saldırıda aynı şekildeki tutumunuzu sürdürecek misiniz? Sizin böyle bir endişeniz var mı?” şeklindeki sorusu üzerine Sarıgül, şunları söyledi: “Mustafa Sarıgül, 15 yıldır belediye başkanlığı görevine devam ediyor. Bu 15 yıllık süre içinde, 20 yıldır da AK Parti ve anlayışı İstanbul’da iktidar. 13-14 yıldır da AK Parti iktidarda. Bugüne kadar Sarıgül ile ilgili olarak en ufak, negatif bir olay söylenmemiş, bugünden sonra herhangi bir saldırı, herhangi bir yapılacak olan şey, bana değil yurttaşlarımızadır, bana değil İstanbul’da değişim isteyenleredir.”