164 polis hakkında 'Gezi' soruşturması

164 polis hakkında 'Gezi' soruşturması
164 polis hakkında 'Gezi' soruşturması
Mayıs ayının sonunda İstanbul'da başlayarak hemen hemen tüm yurda yayılan Gezi Parkı eylemleri sırasında 'orantısız güç kullanımı' gerekçesiyle 32 Emniyet amiri ve 132 çevik kuvvet polisi hakkında soruşturma açıldı.

Emniyet Genel Müdürlüğü, Gezi Parkı eylemlerinde hayatını kaybeden ve yaralananların ailelerinin suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı.

32’si emniyet amiri, 132’si ise çevik kuvvet polisi olmak üzere toplam 164 polis hakkında soruşturma açıldı.

Hakkında soruşturma açılan polislerin büyük bölümünün İstanbul , Ankara , İzmir ve Hatay'da görevli olduğu öğrenildi.

Polis başmüfettişlerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında, özellikle de sosyal medyada yer alan görüntüler incelemeye alındı.

Orantısız güç kullandığı iddia edilen polislerin önümüzdeki günlerde ifadesi alınacak.

NTV


  http://www.radikal.com.tr/115138711513876

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  sonuç belli.. - uzunhikaye

  Herhalde geleceğin emniyet amiri adayların belirlemek için isteniyor polislerin adları. 24 maaş ikramiye alırlar, aferin çok güzel adam öldürüyorsunuz diye tosuncukların sırtı sıvazlanır.. Baş provovatörden iyi mi bileceksiniz "polisimiz adeta destan yazdı" ne de olsa.. Eğer ciddi suç isnadı olursa Valilik "soruşturma izni vermez" olur biter.. Tüm meşruiyetlerini yitirdiler tek çözüm AİHM.

  ... - Selosl

  Soruşturma adı altında mevki atlatma işlemidir bu ;)

  Eleştiren Yorumlar. - Clear

  İlk iki yoruma baktım(zaten başka da yok),soruşturmayı eleştiriyor.Peki başka ne yapılsın? Siz yargılayın,siz infaz edin,öyle mi olsun? Peki hiç ağzınızdan düşürmediğiniz hukuk devletine ne oldu? Hukuk devletinde daha farklı ne yapılır? Soruşturma yapılmıyor dediniz,işte yapılıyor.Şimdi de bunu eleştiriyorsunuz.Her şeyi eleştirenlerin hiçbir eleştirisi dikkate alınmaz.Zira niyetlerinin "Üzüm yemek değil,bağcı dövmek" olduğu düşünülür.O zaman da "hiç kimseye kulak kabartılmıyor,burnunun dikine gidiliyor" diye eleştirirsiniz.Eleştirinin bile bir raconu,bir anlamı,bir amacı vardır.Her şey gibi,eleştirinin de nasıl yapıldığını öğrenin.Eleştiriyi anlamsızlaştırmayınız,lütfen...

  Sıkıntı Yok! - DincerDeniz

  Yiten canların, kaybedilen gözlerin, binlerce yaralının ve sayısız tacizin Cezasını en ağır şekilde verecektir "Yüce Adalet": Bilmem kaç Maaş kesintisi veya Terfi Durdurma... Hayırlı Olsun!

  HİKAYE - pispor

  soruşturmanın sonucu kovuşturmaya yer yoktur "NOKTA"

  Nasreddin Hocanın - anaximenes

  ünlü bir borç ödeme hikayesi vardır. Hani evinin önüne çalılar diker, koyunlar geçerken yünleri takılacak, O da onları toplayıp eğirip satacak borcunu ödeyecektir. Alacaklısı bunu duyunca gülmeye başlayınca Hoca, "peşin paranın kokusunu alınca, gülersin tabi" diyecektir..