16'ıncı madde komisyondan geçti

Terörle Mücadele Yasası'ndan hüküm giyenlerin cezaevlerinde eğitim, spor, meslek kazandırma ve işyurdu çalışmaları ile sosyal ve kültürel faaliyetlere katılabilmelerine olanak sağlayan tasarı, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi.

Terörle Mücadele Yasası'ndan hüküm giyenlerin cezaevlerinde eğitim, spor, meslek kazandırma ve işyurdu çalışmaları ile sosyal ve kültürel faaliyetlere katılabilmelerine olanak sağlayan tasarı, TBMM Adalet Komisyonu'nda kabul edildi. Adalet Komisyonu diğer iki tasarıyı önümüzdeki hafta Çarşamba günü görüşecek.
Komisyonda kabul edilen tasarı, Terörle Mücadele Yasası'nın 16'ıncı maddesinin ikinci ve üçüncü fıkralarında değişiklik öngören tasarı, hükümlülerin işledikleri suçlara, kurumdaki davranışlarına, ilgi ve yeteneklerine göre gruplandırılarak, güvenlik bakımından tehlike yaratmadığı ölçüde, kendileri için hazırlanan iyileştirme ve eğitim programları çerçevesinde eğitim ve spor, meslek kazandırma ve işyurdu çalışmaları ile diğer sosyal ve kültürel faaliyetlere katılmalarına olanak sağlıyor. Programların süresi ve katılacak hükümlülerin sayısı, her programın özelliği, güvenlik koşulları ve kurumun olanakları dikkate alınarak belirlenecek. İyileştirme ve eğitim programlarının amaca aykırı sonuçlar verdiği belirlenen hükümlüler bu uygulamadan yararlanamayacak veya programda değişiklikler yapılabilecek.


    ETİKETLER:

    TBMM

    ,

    Terörle Mücadele