17 Aralık operasyonunda flaş gelişme

17 Aralık operasyonunda flaş gelişme
17 Aralık operasyonunda flaş gelişme
17 Aralık operasyonu kapsamında tutuklanan Süleyman Aslan, Barış Güler ve Salih Kaan Çağlayan'ın avukatlarının tutukluluğa yaptığı itiraz reddedildi.

Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in oğlu Barış Güler ve eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan 'ın oğlu Salih Kaan Çağlayan Nöbetçi 25 Sulh Ceza Mahkemesi tarafından tutuklanmıştı. Avukatları geçtiğimiz hafta bir üst mahkemeye tutukluluğa itiraz etti. İtirazı değerlendiren 14. Asliye Ceza Mahkemesi tutukluluğa yapılan itirazın reddine karar verdi.


  http://www.radikal.com.tr/116884011688402

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yılbaşı ve arada farkedilmeyeneler - edemirci84

  Yılbaşı eğlenceleri ile biz çoşmaya devam ederken bu kararı kaçıranlar için kısa bir yorum: Demek ki sadece savcı yolsuzluk,kaçakcılık ve rant konusunda güçlü deliller olduğunu düşünmüyormuş. Üst mahkeme de adı geçen suç delillerine dair güçlü deliller olduğunu kabul etmiş. Ama artık o bakanlar iktidar tarafından partilerin ayrılmıştı dimi. Akp'den değiller artık, o yüzden yapmış olabilirler yorumunu bekliyorum iktidardan...

  17 aralık operasyonunda flaş hk. - runekson

  Hukuk karşısında herkes eşittir diyordu AKP li zatlar böyle bir yolsuzluk davasının maşaları değilde esas aktörlerin sorgulanması, etiketi ne olursa olsun cezaevine gitmeleri gerekir diye düşünüyoruz.