@ismailsaymaz

17 polisin dövdüğü üç genç: Ethem'i vuran polis bırakıldıysa, biz hiç uğraşmayalım!

17 polisin dövdüğü üç genç: Ethem'i vuran polis bırakıldıysa, biz hiç uğraşmayalım!
17 polisin dövdüğü üç genç: Ethem'i vuran polis bırakıldıysa, biz hiç uğraşmayalım!
Antalya'da belediye otoparkında 17 polis tarafından dövülen üç genç, suç duyurusunda bulunmayacaklarını açıkladı.
Haber: İSMAİL SAYMAZ - ismail.saymaz@radikal.com.tr / Arşivi

İSTANBUL - Antalya’da, 17 polis tarafından dövülen üç genç , suç duyurusunda bulunmayacaklarını açıkladı. Dövülenlerden, kendisi de bir polis çocuğu olan B.Ö., Ankara ’da Ethem Sarısülük’ü vuran polisin serbest kaldığını belirterek, “Biz boşuna kürek çekeceğimizi ve hiçbir şey yapılmayacağını düşündüğümüz için şikayetçi olmayacağız” dedi. 

Polisin görevi bulduğu yerde dövüp bırakmak mı?


Radikal’e konuşan Akdeniz Üniversitesi Arkeoloji Bölümü 2. sınıf öğrencibi B.Ö. o akşam aynı okuldan arkadaşları İ.A. ve E.O. ile birlikte bir eğlenceden çıkıp Cumhuriyet Meydanı’ndaki gösterilere katıldıklarını anlatarak, “Ortam kalabalık olduğu için olaylar büyüyecek gibiydi. Taş atmalar vardı. Biz de otoparka sığındık” dedi. Polislerin hiçbir şey söylemeksizin dövmeye başladığını belirten B.Ö., “Hiçbir şey demeden yatırıp dövdüler. Bir de kamerada gözükmeyen kısımlar var. Ben ‘Polis çocuğuyum’ deyince daha fazla vurdular. Bir de çivili sopayla vurdular. Kadın polisler de kız arkadaşımıza, ‘Bu saatte milletin altına yatmaya mı geliyorsun’ demişler. Hepimizi döverek ve yakın mesafeden biber gazı sıkarak otobüse götürdüler. Gözümüzü açamadık” diyor. Polis otobüsündeyken babasını aradığını vurgulayan B.Ö., “Telefonla babamı aradım. Rapor alayım mı, dedim. Uğraşırız ama bir şey elde edemeyiz, boşuna kürek çekeriz. Bu da senin sinirlerini bozar’ dedi. İlkin hastaneye götürüldüklerini ve daha sonra serbest bırakıldıklarını anlatan B.Ö., suç duyurusunda bulunmayacaklarını belirtti. B.Ö., “Ben babamın sıkıntı yaşamaması için davayı takip etmeyi düşünmüyordum. Arkadaşlarımla da konuştuk. Ankara’da Ethem Sarısülük’ü öldüren polis serbest bırakıldıktan sonra boşa kürek çekeceğimize, hiçbir şey yapamayacağımıza karar verdik. O yüzden şikayetçi olmayacağız” dedi.  http://www.radikal.com.tr/1139105113910510

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  OLACAKLAR BELLİ - Wookiert

  Üç vakte duyarız "suçları olmasa gidip şikayet ederlerdi" diye. O nedenle gidin şikayetçi olun. Adamların hanesine artı yazdırmayın olayları.

  Savcılık makamı bostan korkuluğuna dönüşmüş - isik38

  Savcı şikayet olmasa bile resen (kendiliğinden) soruşturma açıp kamu düzeninin vahim derece bozulmasına ve işkenceye sebep olmaktan işlem yapması gerekir. Bir çok adli olayda şahsın bilinci kapalı ise veya tehdit şüphesi varsa müşteki ve mağdurlar şikayetçi olmasalar bile savcılık makamı resen soruşturma açma hakkına sahiptir. ancak bunu yapacak yürekte savcıyı nereden bulacaksın ?

  Adalet bile aramıyoruz. - isik38

  Çünkü bu ülkede adaletin olmadığına artık eminiz

  çocuklarin karari o "Tayipin kahraman polislerine" bir tokat gibi inmis. - ercan02

  çocuklarin karari o "Tayipin kahraman polislerine" bir tokat gibi inmis. Ben kendi adimda bu filmi çogaltip yayacagim. Bana göre bu filmden sonra bu bir kamu davasi olmustur ve magdurlar istesede istemesede dava açilmalidir.

  vazgeçmeyin - periferi

  evet sonuç alınmayacak belki ama amaçları yıldırmak Ethem'in ölümünün unutulmasına izin vermeyelim. Gezinin unutulmasına emeklerimizin yok olmasına izin vermeyelim. ve ne olursa olsun adalet için uğraşalım

  anlamıyorum! - karabalık

  Nasıl şikayetçi olmazsınız anlamıyorum...bu durum ''polislerin kahramanlık destanına'' katkı sağlamaz mı? Ethem'in katili elini kolunu sallayarak gezmesin diye binlerce Ethem var sokaklarda unutmayın bunu.Sokağa dönülen insanlar sizin için döküldü...İşkenceye sessiz kalmayın arkadaşlar.

  HAKKINI ARA! - UYİ35

  Bu ülkede insanlar yıllarca böyle haklarını aramadıkları, sonuç alamayacakları önkabulüyle pes ettikleri, sindikleri için mağdur oldular ve polis istediğini yapabileceğini sandı. Korkmayalım, üşenmeyelim, yılmayalım ve hakkımızı arayalım; insan haklarını ihlal edenlerden, yetkilerini aşanlardan, usulsüzlük ve yolsuzluk yapanlardan hesap soralım!