17 yaşındaki genç, Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

17 yaşındaki genç, Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
17 yaşındaki genç, Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
Tekirdağ'ın Çorlu İlçesi'nde 17 yaşındaki inşaat işçisi F.E., sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki hesabı üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

RADİKAL - Çorlu’da '155 Polis İmdat' hattını arayan bir kişi, inşaat işçisi F.E.’nin Facebook sayfasından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiğini ihbar etti. Harekete geçen Çorlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Büro Amirliği ekipleri, F.E.’yi, sosyal paylaşım sitesindeki incelemenin ardından oturduğu Hürriyet Mahallesi’ndeki evinde gözaltına aldı.

Emniyetteki ifadesinin ardından adliyeye sevk edilen F.E., çıkarıldığı mahkemece Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hareket ettiği iddiasıyla tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi'ne konuldu. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor. (Mehmet YİRUN/ÇORLU/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/149588414958841

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  utanmazlar cumhuriyeti - kazim özkan

  Bizim devletimizin gaddar oldugunu zaten biliyorduk. Fakat Gezi olaylarina kadar karinca kararinca biraz ilerlemede bulunmustuk. Toplumumuzda islamci baski arttikça bu elde edimler de yok olmaya yüz tuttu. Bakin su gammazci AKP taraftarina. Belki de tutuklanan çocugun komsusudur. Bu bir degil iki degil, yüzlerce insanimiz Erdogan'a hakaretten ya mahkeme mahkeme süründürülüyor ya da hapiste çürütülüyor. Uzun lafin kisasi bu islamci iktidar sayesinde dizboyu çamurdayiz. Cumhurbaskanimiz denilen sahsa gelince, Bülent Arinç'in eseflenerek belirttigi gibi, bu ülke insanlarinin yarisindan fazlasi ondan ve onlardan nefret ediyor. Haksizlar mi ?