17 yaşındaki Serhat iki aydır İstanbul'daydı

17 yaşındaki Serhat iki aydır İstanbul'daydı
17 yaşındaki Serhat iki aydır İstanbul'daydı

Serhat?tan geriye ilkokuldan bir anı kaldı.

TOKAT - İstanbul’daki sel suları, ekmek parası için iki ay önce İstanbul’a gelip hurda toplamaya başlayan 17 yaşındaki Serhat’ı da yuttu. Tokatlı Serhat Görel dün son yolculuğuna uğurlandı.
İstanbul İkitelli’de bir hurdacıda çalışan 17 yaşındaki Serhat Görel’i, sel suları gece saatlerinde işyerinde yakaladı. Aniden bastıran selde sulara kapılan genç, mücadele edemeyerek hayatını kaybetti. İşyerinin yaklaşık 500 metre ilerisinde cesedi bulunan Serhat Görel’in cenazesi dün memleketi Tokat’ın Zile ilçesi Üçkaya köyünde toprağa verildi.

Baba sabah duydu
İstanbul’da hurda toplayarak geçimini sağlayan iki çocuk babası Dursun Görel, yaklaşık iki ay önce İstanbul’a gittiklerini belirterek, “Ben sürekli gidip gelirdim ama Serhat iki ay önce çalışmaya gelmişti. Tam olarak neler yaşandığını bilmiyorum. İşyerinde kalıyordu. Uyuyor olabilir. Ben başka bir bölgedeydim. Bana haber sabah geldi, arkadaşları işyerinin 500 metre ilerisinde cesedini bulmuşlar” dedi. 
Acılı aileyi köylüler yalnız bırakmazken, başsağlığı dileğinde bulundular. Köyde gelirleri bulunmayan ve durumları kötü olan ailenin, hurda toplayarak kazandıkları parayla geçinmeye çalıştıkları öğrenildi. (dha)