175 metre yol 15 yılda yapıldı!

Simav ilçesinde devlet-vatandaş işbirliğiyle inşa edilen Yemişli İlköğretim Okulu'nun 175 metrelik yolu, ancak 15 yıl sonra yaptırılabildi.
Haber: MEHMET YENEN / Arşivi

KÜTAHYA - Simav ilçesinde devlet-vatandaş işbirliğiyle inşa edilen Yemişli İlköğretim Okulu'nun 175 metrelik yolu, ancak 15 yıl sonra yaptırılabildi.
Simavlı hayırsever Mustafa Çevik'in bağışladığı arsaya 15 yıl önce Yemişli İlköğretim Okulu yapıldı. Ancak Çevik'in evinin önünden ve bahçesinden geçmek zorunda olan okul yolu, sorun yarattı. Belediye, ödenek olmadığından yolu yaptıramadı. Öğrencilerin evine ve bahçesine zarar vermesine kızan Çevik ise zaman zaman dikenli tellerle barikat kurarak evinin önünden geçişi engelledi. Adı, bu nedenle 'barikatçı dede'ye çıktı. Okul yolu çilesi 15 yıl bu şekilde sürdü. Belediye nihayet ödenek sağlayınca, Çevik yol için arsasını bağışlamaya ikna edildi. Parke taşla yapılan yol, bu yıl hizmete girdi.
'Kuzumu ve köpeğimi ezdiler'
67 yaşındaki Mustafa Çevik 15 yıldan beri sıkıntı çektiğini söyledi? "Ben eğitimi seven biriyim. Ancak 15 yıldan beri evimin ve bahçemin yolunu kullanıyorlar. Bir öğretmen, arabasıyla hem kuzumu hem köpeğimi çiğnedi. Öğrenciler de meyve bahçeme zarar veriyor, camlarımı kırıyordu. Öfkelenip barikat kurduğum zamanlar oluyordu."
Belediye Başkanı Kamil Karabodur, "Yol sorunu bitince, kaymakam Günay Özdemir'in sözünü verdiği 13 derslikli ek okul inşaatı da başladı" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7596777596770

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.